Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 13:00

autor: DogGhost

Counter-Strike: Global Offensive - nowa odsłona sieciowej strzelanki w produkcji?

W ostatnim dniu sieć obiegły doniesienia o trwających właśnie zaawansowanych pracach nad nową wersją popularnej sieciowej strzelanki Counter-Strike o podtytule Global Offensive.

Dość niespodziewanie w Internecie pojawiły się informacje wskazujące na to, że kolejna odsłona najpopularniejszej sieciowej strzelanki wszech czasów, Counter-Strike, znajduje się obecnie na zaawansowanym etapie produkcji. Informację ujawnił między innymi założyciel portalu e-sportowego ESEA, Craig „Torbull” Levine.

Counter-Strike: Global Offensive - nowa odsłona sieciowej strzelanki w produkcji? - ilustracja #1

Nowa odsłona najprawdopodobniej będzie się nazywać Counter-Strike: Global Offensive, czyli w skrócie CS:GO. W ciągu ostatnich kilku godzin potwierdzały te doniesienia inne znane osoby z branży elektronicznego sportu. Wśród nich znalazł się między innymi Jess Cliffe, menedżer ESL Pro Series, który na swoim profilu w serwisie Twitter zamieścił wpis: „Właśnie spędziłem cały dzień grając w nowego Counter-Strike’a Global Offensive w siedzibie firmy Valve. Boże, kocham tę pracę… i tak… ta gra jest świetna!”.

Counter-Strike: Global Offensive - nowa odsłona sieciowej strzelanki w produkcji? - ilustracja #2

Według pogłosek CS:GO miałby się ukazać w pierwszym kwartale przyszłego roku, a firma Valve opublikuje oficjalne ogłoszenie prasowe w ciągu najbliższej doby. Twórcy podobno skupiają się na rozgrywce pięcioosobowych drużyn. Gra wprowadzi nowe uzbrojenie, a amunicja do zakupionej broni ma być darmowa. Counter-Strike: Global Offensive wykorzysta usprawniony silnik Source.

Oczywiście w chwili obecnej są to jedynie niepotwierdzone spekulacje. Trzeba jednak przyznać, że wydają się być wielce prawdopodobne. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać kciuki i czekać na potwierdzenie doniesień na oficjalnej stronie firmy Valve. Zachęcamy Was również do przeczytania artykułu Cubitussa opisującego fenomen Counter-Strike’a.