Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield 2142 (PC)

Battlefield 2142 PC

Kolejna część popularnej serii wieloosobowych strzelanin FPS, rozwijanej od 2002 roku we współpracy studia Digital Illusions z koncernem EA.

Akcji | FPP | science fiction | Battlefield | strzelanki

PC Windows
Okładka Battlefield 2142 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2006

20października2006

pudełko PL

Battlefield 2142 jest kolejną częścią popularnego cyklu taktycznych gier akcji ze stajni Digital Illusions, obejmującego Battlefield 1942, Battlefield Vietnam i Battlefield 2 oraz liczne rozszerzenia. Tym razem posiadacze PeCetów trafiają na futurystyczne pole bitwy z XXII wieku, umiejscowione na Ziemi, którą wcześniej dotknęła tragiczna w skutkach katastrofa naturalna (praktycznie cała planeta pokryta lodem za wyjątkiem okolic równikowych). Naprzeciw siebie w walce o niewielką przestrzeń życiową stają dwie potężne frakcje, zrzeszające ocalałych po kataklizmie ludzi – połączone siły Amerykanów i Europejczyków kontra koalicja Rosjan, Arabów i Hindusów.

Oczywiście każda ze stron konfliktu dysponuje bronią, przywodzącą na myśl filmy z gatunku science fiction. Pojawiają się więc supernowoczesne rodzaje ręcznych narzędzi zagłady, a zatem m.in. karabin snajperski Morretti SR4 Sniper i automat Shuko K-80. Generalnie zaimplementowane pukawki działają jednak w oparciu o klasyczną amunicję - nie oglądamy miotaczy pocisków energetycznych a la Star Wars, aczkolwiek wprowadzone zostały chociażby granaty elektromagnetyczne (nieocenione w trakcie walki z maszynami). Ponadto widzimy rozmaite pojazdy, obiekty latające (nie tylko załogowe, lecz także sterowane zdalnie), a nawet dwunożne roboty bojowe o wysokości sześciu metrów, kontrolowane przez siedzących w ich wnętrzach pilotów.

Uczestniczący w zabawie żołnierze podzieleni są na cztery główne klasy, czyli zwiad i wsparcie oraz grupę uderzeniową i ekipę specjalistów ds. niszczenia różnych wehikułów. Za pośrednictwem internetowych serwerów mogą rywalizować maksymalnie 64 osoby w ramach pojedynczego scenariusza bitewnego. Natomiast generowaniem trójwymiarowej grafiki zajmuje się nieznacznie ulepszony silnik, zastosowany wcześniej w Battlefield 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-64  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1685 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 2142

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 2142

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce FX5700 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP
Battlefield 2142 - recenzja gry
Battlefield 2142 - recenzja gry

Recenzja 31 października 2006, 12:47

Poza standardowym trybem Zdobywcy (Conquest) polegającym na zabezpieczaniu posterunków i miejsc odrodzenia na całej mapie, pojawił się również nowy sposób prowadzenia rozgrywki, o nieco tajemniczo brzmiącej nazwie Titan. Zasady nim rządzące z początku wydają się być odrobinę skomplikowane, jednakże w rzeczywistości takie nie są. Z grubsza wygląda to tak, że obie strony konfliktu mają po jednym olbrzymim statku powietrznym o nazwie Titan, a zadanie polega na zniszczeniu maszyny wroga. Odbywa się to w kilku etapach. Pierwszy z nich zasadza się na zajmowaniu silosów wystrzeliwujących rakiety. Najczęściej są one rozmieszczone w tych samych miejscach co flagi, więc z orientacją w terenie nie ma większych problemów. Rakiety z silosów niszczą pole siłowe Titana nieprzyjaciela. Gdy zostanie ono całkowicie wyłączone, żołnierze muszą dostać się na statek i zniszczyć jego rdzeń. Akcja wieńczona jest śliczną animacją prezentującą spektakularną eksplozję Titana.