Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2016, 09:17

Battlefield 2142 powraca do życia za sprawą fanowskiego projektu

Grupa miłośników Battlefielda 2142 przywróciła grę do życia w ramach fanowskiego projektu Revive, ze sprawnie działającymi serwerami, tabelami i rankingami. Produkcję możecie pobrać za darmo.

Ponad dwa lata temu firma Electronic Arts zadecydowała o wyłączeniu funkcji sieciowych w kilkudziesięciu wydanych przez siebie grach. Wśród tego licznego grona znalazł się między innymi Battlefield 2142, jednak w przypadku tego tytułu fani nie pogodzili się łatwo z usunięciem rozgrywek wieloosobowych. Część z nich postanowiła więc przywrócić produkcję do życia w ramach projektu Revive. W efekcie teraz każdy może zagrać w tego futurystycznego FPS-a kompletnie za darmo.

  1. Pobierz grę Battlefield 2142 (wymagana rejestracja)

I choć to fanowska inicjatywa, Battlefield 2142 powraca w pełnej chwale – z solidnie działającymi serwerami, tabelami i rankingami. Nie może też narzekać na brak zainteresowania: według doniesień serwisu PCGamesN przez ostatnie dwa weekendy w niektórych momentach razem grało ponad tysiąc osób – co, jak na tytuł mający na karku dziesięć lat, na pewno nie jest złym wynikiem.

Odrodzony, futurystyczny FPS na razie nie znalazł się pod lupą prawników EA – i miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. - Battlefield 2142 powraca do życia za sprawą fanowskiego projektu - wiadomość - 2016-09-27
Odrodzony, futurystyczny FPS na razie nie znalazł się pod lupą prawników EA – i miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Pozostaje tylko pytanie, czy Electronic Arts nie zareaguje w tej sprawie. Twórcy projektu nie mają praw do Battlefielda 2142 i fakt, że rozpowszechniają grę za darmo, nie musi podobać się wydawcom. Ostatecznie „Elektronicy” interweniowali niedawno w sprawie bezpłatnego remake'u nieukończonego Star Wars: Battlefront III i zmusili jego deweloperów do wycofania się z wykorzystywania licencji Gwiezdnych wojen. Z drugiej strony, podobna inicjatywa od tego samego zespołu w przypadku Battlefielda 2 działa bez przeszkód – toteż można mieć nadzieję, że EA nie ma nic przeciwko drugiemu życiu Battlefielda 2142 jako darmowej produkcji. Do tej pory firma nie zażądała usunięcia projektu i oby w najbliższym czasie się to nie zmieniło.

  1. Oficjalna strona internetowa projektu Battlefield 2142 Revive
  2. Recenzja gry Battlefield 2142
  3. Sentymentalny powrót do serii Battlefield