Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2016, 09:17

Battlefield 2142 powraca do życia za sprawą fanowskiego projektu

Grupa miłośników Battlefielda 2142 przywróciła grę do życia w ramach fanowskiego projektu Revive, ze sprawnie działającymi serwerami, tabelami i rankingami. Produkcję możecie pobrać za darmo.

Ponad dwa lata temu firma Electronic Arts zadecydowała o wyłączeniu funkcji sieciowych w kilkudziesięciu wydanych przez siebie grach. Wśród tego licznego grona znalazł się między innymi Battlefield 2142, jednak w przypadku tego tytułu fani nie pogodzili się łatwo z usunięciem rozgrywek wieloosobowych. Część z nich postanowiła więc przywrócić produkcję do życia w ramach projektu Revive. W efekcie teraz każdy może zagrać w tego futurystycznego FPS-a kompletnie za darmo.

  1. Pobierz grę Battlefield 2142 (wymagana rejestracja)

I choć to fanowska inicjatywa, Battlefield 2142 powraca w pełnej chwale – z solidnie działającymi serwerami, tabelami i rankingami. Nie może też narzekać na brak zainteresowania: według doniesień serwisu PCGamesN przez ostatnie dwa weekendy w niektórych momentach razem grało ponad tysiąc osób – co, jak na tytuł mający na karku dziesięć lat, na pewno nie jest złym wynikiem.

Odrodzony, futurystyczny FPS na razie nie znalazł się pod lupą prawników EA – i miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. - Battlefield 2142 powraca do życia za sprawą fanowskiego projektu - wiadomość - 2016-09-27
Odrodzony, futurystyczny FPS na razie nie znalazł się pod lupą prawników EA – i miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Pozostaje tylko pytanie, czy Electronic Arts nie zareaguje w tej sprawie. Twórcy projektu nie mają praw do Battlefielda 2142 i fakt, że rozpowszechniają grę za darmo, nie musi podobać się wydawcom. Ostatecznie „Elektronicy” interweniowali niedawno w sprawie bezpłatnego remake'u nieukończonego Star Wars: Battlefront III i zmusili jego deweloperów do wycofania się z wykorzystywania licencji Gwiezdnych wojen. Z drugiej strony, podobna inicjatywa od tego samego zespołu w przypadku Battlefielda 2 działa bez przeszkód – toteż można mieć nadzieję, że EA nie ma nic przeciwko drugiemu życiu Battlefielda 2142 jako darmowej produkcji. Do tej pory firma nie zażądała usunięcia projektu i oby w najbliższym czasie się to nie zmieniło.

  1. Oficjalna strona internetowa projektu Battlefield 2142 Revive
  2. Recenzja gry Battlefield 2142
  3. Sentymentalny powrót do serii Battlefield
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield 2142

Battlefield 2142