Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield 2142: Northern Strike (PC)

Battlefield 2142: Northern Strike PC

Oficjalny dodatek do wydanej w 2006 roku gry Battlefield 2142, czyli kolejnej odsłony serii sieciowych strzelanin FPS, rozwijanej przez firmę EA we współpracy ze szwedzkim studiem DICE.

To jest dodatek do gry Battlefield 2142.

Akcji | FPP | science fiction | Battlefield | strzelanki

PC Windows
Okładka Battlefield 2142: Northern Strike (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8marca2007

8marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlefield 2142: Northern Strike jest pierwszym rozszerzeniem gry Battlefield 2142, należącej do bestsellerowej serii, wydawanej przez Electronic Arts. Zgodnie z myślą przewodnią owego cyklu, wcielamy się w postać żołnierza, biorącego udział w ogromnym konflikcie zbrojnym. Pole walki stanowi Ziemia z przyszłości, a wojna jest toczona pomiędzy Unią Europejską i Koalicją Panazjatycką. Stawka to przestrzeń życiowa, ponieważ w wyniku katastrofy naturalnej większość planety ludzi uległa zlodowaceniu.

Właśnie na mroźnej europejskiej pustyni toczy się akcja Northern Strike. Developerzy przygotowali trzy nowe mapy, czyli bitwę w rejonie Alp, walki o most w Remagen nad Renem i wyzwalanie Lipska. Mamy więc zarówno zmagania na przestrzeni otwartej, jak i na terenie ruin wielkiego miasta. Warto zauważyć, że tryb rozgrywki Titan można uruchomić jedynie na dwóch spośród owych plansz. Z kolei opcja Conquest działa w przypadku wszystkich nowych scenariuszy i zapewnia mnóstwo świeżych doznań, gdyż została znacznie ulepszona przez twórców.

W zmaganiach militarnych biorą udział dwie nigdzie nie prezentowane wcześniej machiny wojenne – szybki bojowy wóz piechoty Hachimoto, wchodzący w skład sił panazjatyckich, a także znacznie wolniejszy i silniejszy pojazd o nazwie Goliath. Ten ostatni zapewnia żołnierzom europejskim osłonę oraz zapas amunicji i środków medycznych. Autorzy nie zapomnieli również o wprowadzeniu szeregu nowych bonusów do odblokowania. Zalicza się do nich dziesięć nagród, tyle samo unikalnych przedmiotów i jedna odznaka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-64  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 269 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 2142: Northern Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 2142: Northern Strike

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce FX5700 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP
Battlefield 2142: Northern Strike - recenzja gry
Battlefield 2142: Northern Strike - recenzja gry

Recenzja 21 marca 2007, 13:52

Najwyższa pora przejść do nowych pojazdów. To na nich w zasadzie opiera się cała moc i esencja Północnej Ofensywy. Zacznijmy od tego mniej ciekawego, o nazwie Hachimoto. Porusza się on na dokładnie tej samej zasadzie, co czołg Nekomata z BF2142, a więc unosi się nad ziemią. Co ciekawe, nawet pomimo tego, że jazda wspomnianym czołgiem niekiedy nastręczała sporo trudności (bo chyba nikt nie miałby ochoty wyciągać 50-tonowej maszyny z rowu, prawda?), zawarty w Northern Strike pojazd prowadzi się po prostu cudownie! Do tego jest niesamowicie szybki i dobrze uzbrojony. Dodając do tego fakt, iż drogi w Remagen i Lipsku są wyjątkowo szerokie, można na Hachimoto śmigać niemal bez obaw, że wokół toczy się bitwa – wrogowie nie nadążają z celowaniem, Hachimoto jest dla nich po prostu zbyt szybki. Istnieje jednak druga strona medalu: jeżeli w końcu komuś uda się trafić pojazd z czegoś cięższego, to od razu można o nim powiedzieć „trafiony, zatopiony”... albo raczej „wybuchnięty”.