Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2011, 12:25

autor: Sarge

EA DICE stworzy grę Battlefield 2143?

Na jednej z map obecnych w dodatku DLC do strzelaniny Battlefield 3 mogła pojawić się pewna wskazówka na temat gry Battlefield 2143. Być może studio EA DICE pracuje nad takowym tytułem.

Jeden z użytkowników oficjalnego forum firmy Electronic Arts zamieścił wiadomość, która może zapowiadać grę Battlefield 2143. Pewną wskazówkę w tej sprawie twórcy ze studia EA DICE mogli umieścić na jednej z map obecnych w dodatku DLC Powrót do Karkand do strzelaniny Battlefield 3.

Gracz o pseudonimie Jinzor założył temat na forum, w którym zaprezentował screen zrzucony przez jego znajomego didiMAU. Widać na nim liczbę 2143 umieszczoną na lotnisku mapy Wake Island. Zastanawiacie się, jak kilka cyferek można uznawać za zapowiedź nadchodzącego tytułu?

EA DICE stworzy grę Battlefield 2143? - ilustracja #1

Zwolennicy spiskowych teorii zauważą, że jeden z samochodów obecnych w grze Battlefield 2: Pancerny Atak legitymował się numerem rejestracyjnym 2142. Autorzy w ten sposób po raz pierwszy dali znać o nadchodzącej produkcji Battlefield 2142, więc podobnie może być także tym razem w kwestii ewentualnej odsłony Battlefield 2143.

Oczywiście są to tylko daleko idące spekulacje, do których nie można przywiązywać zbyt wielkiej wagi. Powiązanie z subtelną zapowiedzią Battlefield 2142 wydaje się być jednak aż nadto widoczne i daje do myślenia. Deweloper tradycyjnie nie komentuje tego typu plotek, więc na ewentualne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Battlefield 3 został wydany w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Omawiany dodatek DLC Powrót do Karkand przyniósł m.in. cztery dodatkowe mapy do trybu multiplayer. Rozszerzenie jest dostępne za darmo dla osób, które złożyły przedpremierowe zamówienie na grę Battlefield 3. Reszta chętnych musi dodatkowo zapłacić (PC: 49,90 złotych, PlayStation 3: 55 złotych, Xbox 360: 1200 punktów Microsoftu).