Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Empires III: The WarChiefs (PC)
OkładkaAge of Empires III: The WarChiefs (PC)

Age of Empires III: The WarChiefs PC

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego pod tytułem Age of Empires III, opracowane przez zespół Ensemble Studios. Gracz otrzymuje do dyspozycji trzy nowe nacje (Irokezi, Siuksowie oraz Aztekowie), którym poświęcono fabularną kampanię.

To jest dodatek do gry Age of Empires III.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Empires III: The WarChiefs Premiera PC

17października2006

pudełko PL

7grudnia2006

producent: Ensemble Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Empires III: The WarChiefs

Age of Mythology

Empire Earth II

Age of Empires II: The Age of Kings

Age of Empires III: The WarChiefs to pierwszy, oficjalny dodatek do ubiegłorocznego hitu, wydanego przez koncern Microsoft Game Studios. Produkcją dodatku zajęła się tradycyjnie firma Ensemble Studios.

W podstawowej wersji gry obserwowaliśmy zmagania europejskich narodów, które próbowały podbić tereny Ameryki Północnej i Południowej. W osiągnięciu swoich celów korzystały one z pomocy rdzennych mieszkańców tych terenów. Dodatek koncentruje się w większym stopniu na cywilizacjach i społecznościach stworzonych przez Indian, udostępniając trzy nowe nacje. Pierwszą z nich jest Wielka Konfederacja Irokezów (zwana również Ligą Pięciu Narodów, założoną w 1570 przez plemiona Kajuga, Mohawk, Oneida, Onondaga i Seneka), dbająca o interesy tubylców podczas europejskiej ekspansji. Plemię to posiada największą siłę ognia spośród wszystkich frakcji zaimplementowanych w dodatku. Irokezi dysponują bowiem budzącą przerażenie artylerią oraz maszynami oblężniczymi. Drugą z nacji zaprezentowanych w rozszerzeniu są Siuksowie. Indianie Ci opierają swoją armię na jednostkach wykorzystujących konie, potrafiących wykonać szybkie i precyzyjne ataki na pozycje nieprzyjaciela. Ostatnią z nowych frakcji są Aztekowie, dysponujący bardzo silną piechotą.

Dodatek oferuje złożoną z kilku misji kampanię dla jednego gracza, większą liczbę usprawnień (kart) kupowanych w miastach macierzystych (Home City) oraz oczywiście jednostek. Autorzy postarali się również o usprawnienie niezwykle popularnego trybu multiplayer. Do dyspozycji graczy oddane zostały oddane nowe mapy, m.in. piaszczysta i sucha Kalifornia, zdominowane przez Inków Andy i zamieszkane głównie przez indiańskich rybaków Północne Terytoria. Twórcy dodatku postanowili zaaplikować też kilka nowych jednostek ośmiu europejskim narodom, którymi mogliśmy zmagać się w pierwowzorze.

Dodatek wymaga do działania pełnej wersji Age of Empires III. Posiadanie rozszerzenia nie jest konieczne do prowadzenia potyczek w Internecie (serwer ESO).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 953 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Age of Empires III: The WarChiefs cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Age of Empires III: The WarChiefs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Age of Empires III: The WarChiefs Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP