Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2006, 10:53

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Twórcy Spartana anonsują dwa nowe tytuły

Firma Slitherine Software, odpowiedzialna m.in. za gry Spartan oraz Chariots of War ogłosiła, że rozpoczęła prace nad dwoma kolejnymi grami, reprezentującymi odpowiednio gatunek strategii turowych i mieszankę RTS-a z RPG.

Firma Slitherine Software, odpowiedzialna m.in. za gry Spartan oraz Chariots of War ogłosiła, że rozpoczęła prace nad dwoma kolejnymi grami, reprezentującymi odpowiednio gatunek strategii turowych i mieszankę RTS-a z RPG.

Twórcy Spartana anonsują dwa nowe tytuły - ilustracja #1

 

Pierwszy z ujawnionych projektów to Commander: Europe at War. Już na samym wstępie można by zdyskredytować tą produkcję jako kolejną grę eksploatującą temat II Wojny Światowej. Jej twórcy zarzekają się jednak, że zamierzają wprowadzić do niej wiele nowinek. Jedną z nich będzie skomplikowane drzewko technologiczne, wymagające od nas podążania w miarę jednolitą ścieżką rozwoju. Przykładowo: jeżeli skupimy się na masowej produkcji czołgów, stracimy możliwość wytwarzania innych jednostek i broni.

Równie dużą rolę odgrywać będzie teren naszych zmagań, toteż inwestycja w transportery opancerzone w chwili, gdy do przebycia mamy wysokie góry, stanie się zupełnie nieopłacalna. Jako naziści będziemy mogli zaatakować Francję, Wielką Brytanię oraz Polskę. Naturalnie pociągnie to za sobą konsekwencje w postaci reakcji USA. Dla naszego wojska niezwykle ważne będzie morale i doświadczenie. Wszak żołnierze zaprawieni w bojach lepiej radzą sobie z przeciwnikami. Premiera Commander: Europe at War odbędzie się we wrześniu.

Druga pozycja to zaplanowane na przyszłoroczną wiosnę Arena Warriors. Gra ta jako połączenie strategii z RPG przybliży nam odwieczny konflikt pomiędzy ludźmi, orkami i trzecią, nieujawnioną dotąd rasą. Akcja toczyć się będzie na trójwymiarowej mapie i pozwoli nam na zagłębienie się w nieliniową fabułę. Posiadane przez nas jednostki będziemy mogli w pewnym stopniu modyfikować, ulepszając ich bronie i szkoląc coraz to lepszych wojaków. Rozwój naszej armii pozwoli nam w przyszłości na toczenie spektakularnych bitew z oponentami.

Kolejne szczegóły na temat obu projektów ujawnione zostaną już wkrótce.