Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Chariots of War (PC)

Chariots of War PC

Kontynuacja całkiem udanej, aczkolwiek nie przełomowej gry strategicznej Legion, osadzonej w czasach panowania Imperium Rzymskiego.

Strategiczne | starożytność

PC Windows
Okładka Chariots of War (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11czerwca2003

18października2004

pudełko PL

Chariots of War to kontynuacja całkiem udanej, aczkolwiek nie przełomowej gry strategicznej Legion, osadzonej w czasach panowania Imperium Rzymskiego. Tym razem przenosimy się 4000 lat wstecz, w okres, gdy ówczesne imperia toczyły zacięte boje o tereny bogate w surowce naturalne, połacie urodzajnej ziemi, wodę, itp. Gracz może objąć dowodzenie nad jedną z 58 ośmiu nacji, w tym Egipcjanami, Babilończykami, Nubijczykami czy Asyryjczykami, i zadbać o jej niezakłócony rozwój. Akcja gry toczy się na mapie obejmującej swym zasięgiem cały Środkowy Wschód, a w głównej kampanii na mapie znajdują się 164 ówczesne miasta i 80 pomniejszych osad ludzkich. W Chariots of War zastosowano te same rozwiązania co w Legionie, a to oznacza, że zadanie gracza polega na rozwijaniu gospodarki państwa, rozbudowie infrastruktury miast, pozyskiwaniu i dysponowaniu dziewięcioma dostępnymi surowcami (w tym konie i kamienie szlachetne), uzyskiwaniu dochodów z handlu, a także na toczeniu kampanii militarnych i dowodzeniu w bitwach. Wszystkie dostępne nacje odtworzono w oparciu o podania historyczne. Łącznie spotykamy się z ponad 30 rodzajami wojsk, przy czym dziesięć bardziej znaczących nacji posiada swoje indywidualne, charakterystyczne oddziały.

  • Grafika w rozdzielczości 1024x768.
  • Bitwy toczą się w czasie rzeczywistym.
  • System zdarzeń losowych, doświadczymy m.in. znanych z historii fenomenów jak trzęsienia ziemi, powodzie, plagi, itp.
  • Możliwość korzystania z usług dyplomatów i rozwiązywania problemów w sposób bezkrwawy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 133 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Chariots of War

Klasyfikacja PEGI Chariots of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chariots of War

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 500 MHz, 64 MB RAM, 8 MB karta grafiki

Twórcy Spartana anonsują dwa nowe tytuły
Twórcy Spartana anonsują dwa nowe tytuły

wiadomość10 maja 2006

Firma Slitherine Software, odpowiedzialna m.in. za gry Spartan oraz Chariots of War ogłosiła, że rozpoczęła prace nad dwoma kolejnymi grami, reprezentującymi odpowiednio gatunek strategii turowych i mieszankę RTS-a z RPG.

Chariots of War ozłocone
Chariots of War ozłocone

wiadomość29 kwietnia 2003

Firma Strategy First Inc. poinformowała dzisiaj o zakończeniu (status "gold") prac nad swoim najnowszym tytułem, tj. Chariots of War. Rzeczona produkcja została przygotowana przez członków zespołu Paradox Entertainment oraz Slitherine Strategies i stanowi kontynuację gry strategicznej o nazwie Legion. W chwili obecnej, pełna wersja została wysłana do tłoczni, zaś w sklepach powinna pojawić się już w maju.