Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2006, 18:11

Hellboy bohaterem gry komputerowej

Najpierw powstał komiks, później film, teraz przyszedł czas na grę komputerową. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, koncern Konami zapowiedział wydanie nowego produktu o nazwie Hellboy, którego tworzeniem zajmuje się aktualnie studio Krome.

Najpierw powstał komiks, później film, teraz przyszedł czas na grę komputerową. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, koncern Konami zapowiedział wydanie nowego produktu o nazwie Hellboy, którego tworzeniem zajmuje się aktualnie studio Krome.

Hellboy bohaterem gry komputerowej - ilustracja #1

Twórcą Hellboy’a jest popularny, amerykański rysownik, Mike Mignola. Czerwonoskóry demon zadebiutował na rynku w 1993 roku dzięki wydawnictwu Dark Horse Comics i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem fanów komiksu. Dwa lata temu na ekrany amerykańskich kin wszedł film o przygodach Hellboy’a, którego reżyserem był Guillermo del Toro. Obaj panowie biorą teraz czynny udział w pracach nad grą, udzielając niezbędnych porad i wskazówek programistom z Krome Studios.

Hellboy bohaterem gry komputerowej - ilustracja #2

Fabuła gry koncentruje się wokół postaci Hermanna von Klempta, który wraz z grupą nazistów próbuje przejąć władzę nad światem. Trudne zadanie powstrzymania szaleńca spada oczywiście na czerwonoskórego demona. Wcielając się w rolę Hellboy’a, gracz jest zmuszony rozgromić wszystkich przeciwników, jacy staną na jego drodze i zagrożą powodzeniu misji. Jak na typową grę akcji przystało, w walce będzie on mógł skorzystać z szerokiego wachlarzu ciosów oraz fantastycznych umiejętności głównego bohatera.

Hellboy bohaterem gry komputerowej - ilustracja #3

Dużą zaletą programu będzie w pełni interaktywne środowisko, w którym wszystkie obiekty można dowolnie niszczyć. Autorzy obiecują również wciągające sekwencje zręcznościowe oraz szałową oprawę wizualną, wykorzystującą moc drzemiącą w konsolach następnej generacji. Hellboy zostanie opublikowany w 2007 roku z myślą o użytkownikach Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Swojej konwersji programu, nieco zubożonej w stosunku do podstawowych edycji gry, doczekają się również posiadacze PSP.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej