Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2006, 09:04

Nowe szczegóły dotyczące gry Turok

Znamy już szczegółowe informacje dotyczące fabuły gry Turok (tytuł roboczy) – kolejnej odsłony popularnego cyklu strzelanin, który został zapoczątkowany produkcją Turok: Dinosaur Hunter w lutym 1997 roku przez studio Iguana Entertainment. Tworzeniem nowego programu, przygotowanego z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360, zajmuje się firma Propaganda Games.

Znamy już szczegółowe informacje dotyczące fabuły gry Turok (tytuł roboczy) – kolejnej odsłony popularnego cyklu strzelanin, który został zapoczątkowany produkcją Turok: Dinosaur Hunter w lutym 1997 roku przez studio Iguana Entertainment.Tworzeniem nowego programu, przygotowanego z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360, zajmuje się firma Propaganda Games.

Nowe szczegóły dotyczące gry Turok - ilustracja #1

Akcja programu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a jego głównym bohaterem jest Joseph Turok - jeden z żołnierzy elitarnego oddziału komandosów, który został wysłany z misją wyeliminowania groźnego przestępcy, Rolanda Caina, oskarżonego o liczne zbrodnie wojenne. Wojsko podejrzewa, że cel ukrywa się na tajemniczej planecie, od wielu lat służącej naukowcom jako miejsce do przeprowadzania eksperymentów genetycznych. Przy próbie lądowania na powierzchni, statek komandosów zostaje zestrzelony przez wroga. Turok wychodzi z kraksy bez szwanku i rozpoczyna misję na niebezpiecznym terenie. Oprócz konfrontacji z uzbrojonymi po zęby żołnierzami Caina, czekają go tu również potyczki z ogromnymi dinozaurami.

Nowe szczegóły dotyczące gry Turok - ilustracja #2

Stworzona przy pomocy silnika Unreal Engine 3 gra, umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy otwartą walką, a powolną eksterminacją wrogów z ukrycia. W pierwszym przypadku użyteczny jest bogaty arsenał środków zagłady, w którego skład wchodzą pistolety i karabiny maszynowe. Drugi sposób wymaga więcej finezji, dlatego też na pierwszy plan wysuwają się tutaj noże oraz łuk. Ten ostatni jest bronią długodystansową, ale na tyle cichą i efektywną, że potrafi wyeliminować przeciwnika bez wywoływania zbędnego zamieszania.

Nowe szczegóły dotyczące gry Turok - ilustracja #3

W nowym Turoku głównymi przeciwnikami są ludzie, ale nie oznacza to, że program pozbawi nas możliwości prowadzenia potyczek z dinozaurami oraz innymi, fantastycznymi stworami. Gady są wrogami neutralnymi, które równie dobrze mogą zaatakować Josepha, jak i żołnierzy Caina. Zwierzęta walczą też między sobą, w czym prym wiodą ogromne tyranozaury, sukcesywnie eliminując mniejszych pobratymców. Bezpośrednia konfrontacja z dinozaurami jest bardzo wyczerpująca. Z reguły lepiej jest ukryć się i przeczekać wizytę w okolicy nachalnego mieszkańca planety, niż wdawać się w otwarty pojedynek.

Nowe szczegóły dotyczące gry Turok - ilustracja #4

Gra zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku. Wydaniem programu zajmie się firma Buena Vista Games.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej