Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2006, 07:06

Drugi dodatek do Rome: Total War oficjalnie zapowiedziany

O tym, że firma Creative Assembly przygotowuje drugi dodatek do Rome: Total War, dowiedzieliśmy się po raz pierwszy równo miesiąc temu. Wczoraj twórcy gry opublikowali oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedzieli powstanie rozszerzenia.

O tym, że firma Creative Assembly przygotowuje drugi dodatek do Rome: Total War, dowiedzieliśmy się po raz pierwszy równo miesiąc temu. Wczoraj twórcy gry opublikowali oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedzieli powstanie rozszerzenia. W Rome: Total War - Alexander wcielimy się w rolę jednego z najwybitniejszych strategów w dziejach ludzkości - Aleksandra Wielkiego, który dzięki swoim podbojom na stałe zagościł w podręcznikach do historii.

Drugi dodatek do Rome: Total War oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Najważniejszym elementem rozszerzenia jest kampania, pozwalająca powtórzyć największe sukcesy króla Macedonii na polach bitwy. W trakcie zabawy gracz odblokuje kolejne misje historyczne w liczbie sześciu (m.in. bitwa pod Cheroneą – 338 p.n.e., bitwa pod Hydaspes – 326 p.n.e.). Autorzy postarali się oddać w nich jak najwierniej środowisko, liczbę użytych w walce jednostek oraz stosowane przez wroga taktyki, którym musiał sprostać wielki wódz. Pomiędzy poszczególnymi scenariuszami możemy oglądać wysokiej jakości filmy video, pozwalającymi zapoznać się z sukcesami Aleksandra Wielkiego i wzbogacający program pod kątem informacji historycznych. Na potrzeby tego materiału, Creative Assembly zatrudniło narratora, którym jest Brian Blessed (znany z takich obrazów jak Aleksander czy Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo). Misje historyczne można również rozgrywać w trybie multiplayer w wariantach 1 na 1, 2 na 2 i 3 na 1.

Drugi dodatek do Rome: Total War oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #2

Dodatek Rome: Total War – Alexander zostanie wkrótce udostępniony za pośrednictwem Internetu w serwisach SEGA i SEGA Europe, jak również na oficjalnej stronie gry.

Drugi dodatek do Rome: Total War oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #3