Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Pacific Storm (PC)

Pacific Storm PC

Pacific Storm to gra strategiczna czasu rzeczywistego, wykorzystująca motyw pamiętnej amerykańsko-japońskiej bitwy w rejonie Pearl Harbor z 7 grudnia 1941 roku.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Pacific Storm (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2005

5grudnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pacific Storm to gra strategiczna czasu rzeczywistego, osadzona w realiach walk na Pacyfiku podczas II Wojny Światowej, od ataku na Pearl Harbor, 7 grudnia 1941 roku począwszy. Oczywiście atak ten stanowi tylko jeden spośród mnóstwa zaimplementowanych scenariuszy, zgodnych z realiami historycznymi II Wojny Światowej. Użytkownik ma możliwość wyboru strony konfliktu - przejmie dowodzenie nad siłami zbrojnymi Stanów Zjednoczonych lub Japonii.

Prowadzenie akcji wojskowych jest możliwe dopiero po uzyskaniu dostępu do istotnych surowców (np. ruda żelaza i ropa naftowa) i późniejszym wyprodukowaniu stosownej liczby oddziałów lądowych, powietrznych i wodnych. Oprócz typowych rodzajów broni pokroju pancerników, myśliwców, lotniskowców i nabrzeżnej artylerii, pojawiają się także niekonwencjonalne środki ofensywne (bomby nuklearne i bakteriologiczne etc.). Dodatkowo istnieje opcja bezpośredniego kontrolowania konkretnych wehikułów (widok z perspektywy pierwszej osoby) oraz udoskonalania uzbrojenia i przenoszenia weteranów do kolejnych bitew.

Grono pozostałych kluczowych cech omawianego programu obejmuje następujące elementy:

  • Dynamiczne zmiany warunków pogodowych.
  • Wysokiej jakości oprawa wizualna w trzech wymiarach.
  • Zabawa multiplayer w sieci lokalnej.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pacific Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Pacific Storm

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
Buka na targach E3
Buka na targach E3

wiadomość3 maja 2006

Fani produkcji sygnowanych znakiem rosyjskiego wydawcy, Buka, którzy niepokoili się brakiem informacji o produkcjach wspomnianej firmy, które pokazane zostaną na tegorocznych targach E3, mogą odetchnąć z ulgą. Buka przedstawiła właśnie listę tytułów, które będzie można zobaczyć na jej stoisku.

Pacific Storm ma już swoje miejsce w Sieci
Pacific Storm ma już swoje miejsce w Sieci

wiadomość28 czerwca 2005

http://www.pacificstorm.net/ - pod tym adresem znajduje się niedawno uruchomiona witryna internetowa poświęcona strategii czasu rzeczywistego, pt. Pacific Storm. Zainteresowani znajdą na niej informacje o grze, galerię screenshotów, a także kilka artykułów opisujących maszyny bojowe, jakie były wykorzystywane podczas zaciętych walk w rejonie Pacyfiku (II Wojna Światowa).

Buka opóźniona

wiadomość19 kwietnia 2005

Wszystkich graczy, którzy informację o prezentacji flagowych obecnie produkcji firmy Buka na targach E3 uznali za oznakę szybkiego pojawienia się tych gier na rynku, muszę srogo rozczarować. Okazuje się bowiem, iż Moscow Rush, Pacific Storm, Pathologic oraz Stalin Subway ukażą się znacznie później niż pierwotnie planowano.

Buka na E3

wiadomość16 kwietnia 2005

Do tegorocznych targów elektronicznej rozrywki, E3, pozostał już niespełna miesiąc, i firmy będą obecne na tym wydarzeniu zaczynają prezentować w sieci listy gier, którymi będą chciały oczarować odwiedzających. Wśród nich nie może zabraknąć i rosyjskich wydawców, zobaczmy więc co przygotowała na E3 firma Buka.

Buka odkłada premiery kilku nadchodzących tytułów

wiadomość20 stycznia 2005

Zbiorowe opóźnienie - tak najprościej można opisać zaistniałą sytuację. Ostatnia aktualizacja oficjalnej witryny firmy Buka Entertainment, przyniosła ze sobą przesunięcia terminów rynkowego debiutu czterech, dobrze zapowiadających się produkcji: Battle Mages: Sign of Darkness, Moscow Rush, Pacific Storm oraz The Stalin Subway.