Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Stalin Subway (PC)
OkładkaThe Stalin Subway (PC)

The Stalin Subway PC

First person shooter z akcją osadzoną w Moskwie w roku 1952. Gracz wciela się w porucznika MGB (późniejsze KGB) i zostaje wplątany w spisek, którego celem jest odsunięcie od władzy Józefa Stalina.

Akcji | FPP | zimna wojna | FPS | strzelanki | lata 40. i 50. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Stalin Subway Premiera PC

29września2005

pudełko PL

27kwietnia2006

producent: G5 software wydawca: Buka Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

First person shooter z akcją osadzoną w Moskwie w roku 1952. Gracz wciela się w porucznika MGB (późniejsze KGB) i zostaje wplątany w spisek, którego celem jest odsunięcie od władzy Józefa Stalina. Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego ma już 72 lata i wydaje się być słaby, więc grupa wysoko postawionych urzędników wojskowych decyduje się na usunięcie go. Nie mogąc jednak zrobić tego otwarcie, bowiem dyktator ciągle wzbudza strach, postanawia użyć w tym celu niezwykłej broni. Ta zaś może spowodować nie tylko ogromne zniszczenia, ale też śmierć tysięcy ludzi. Porucznik Gleb Suvorov nie zgadza się na to i w efekcie sam staje się wrogiem konspiracji - nie pozostaje mu nic innego, jak tylko uciekać. Musi teraz ratować siebie samego, ale również w jakiś sposób pomóc niewinnym, nieświadomym zagrożenia ludziom.

Droga naszego bohatera wiedzie przede wszystkim przez różne miejsca, o których istnieniu nikt niepowołany nie powinien wiedzieć. Suvorov zwiedza więc tajne laboratoria, bunkry i schrony, a większość czasu spędza w tytułowych podziemiach. W podziemiach tych porusza się głównie na własnych nogach, ale czasem korzysta również z pociągów i samochodów. Mimo że Suvorov stara się raczej unikać większych grup wrogów, to jednak często musi poradzić sobie z tymi, którzy stają mu na drodze – w tym celu korzysta z wielu rodzajów broni, m.in. rusznicy PTRS-41, granatów przeciwpancernych RKG-3, koktajli Mołotowa czy w końcu miotacza płomieni. Podczas tworzenia broni autorzy gry wzorowali się na tych naprawdę istniejących, więc pod tym względem gra jest dość realistyczna.

Oprócz przeciwników nasz bohater spotyka również na swojej drodze postaci niezależne (NPC), które reagują na jego poczynania w sposób odpowiedni do danej sytuacji – np. uciekają gdy będzie do nich strzela lub gdy po prostu z jakiegoś powodu obawiają się o własne życie. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko odpowiednio wykonana sztuczna inteligencja komputerowych postaci, ale również dbałość o realizm. W grze znajduje się blisko 300 elementów, które można uszkodzić bądź zupełnie zniszczyć – począwszy od leżących na stołach popielniczek, a skończywszy na całych szafach.

Za techniczną stronę gry odpowiada autorski silnik firmy G5 Software o nazwie V8 Engine. Twórcy wykorzystali również zaawansowaną technologię odpowiedzialną za synchronizację ruchu warg postaci z wypowiadanymi kwestiami dźwiękowymi.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

The Stalin Subway cena w dniu premiery: 12,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Stalin Subway

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.