Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans (PC)

Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans PC

Rise of Clans to pierwszy, samodzielny dodatek do Hard Truck Apocalypse, wprowadzający szereg rozszerzeń oraz długo oczekiwany tryb gry multiplayer, który idealnie pasuje do klimatu i charakteru rozgrywki.

To jest dodatek do gry Hard Truck: Apocalypse.

RPG | samochodowe | postapokalipsa | ciężarówki | RPG akcji

PC Windows
Okładka Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of Clans to pierwszy, samodzielny dodatek do Hard Truck Apocalypse, wprowadzający szereg rozszerzeń oraz długo oczekiwany tryb gry multiplayer, który idealnie pasuje do klimatu i charakteru rozgrywki. Osią fabularną RoC są tytułowe klany, które zrzeszają mieszkańców żyjących w obrębie jednego z garstki ocalałych miast. Dzięki lepszej organizacji i sprawniejszemu dowodzeniu, klany mogą efektywniej pracować i skuteczniej walczyć o przetrwanie w tym skrajnie nieprzyjaznym, post-apokaliptycznym świecie.

Fabuła gry kontynuuje wątki rozpoczęte i prowadzone w podstawowej wersji gry. Oczywiście, stworzono mnóstwo nowych, lepszych ciężarówek i elementów uzbrojenia, a także dodatkowe lokacje do odwiedzenia oraz życzenia do spełnienia (questy). Filozofia gry w zasadniczej kwestii nie uległa jednak zmianie – nadal naszą przygodę z Hard Truck Apocalypse zaczynamy od wybrania sobie ciężarówki, następnie zajmujemy się zdobywaniem funduszy (głównie poprzez eliminowanie konkurencji), które ostatecznie przeznaczamy na zbrojeniowo-technologiczny rozwój naszego potwora. Od nas zależy również prezencja wehikułu – sami dobieramy lakier czy winyle, czyniąc nasz środek lokomocji bardziej unikatowym. Wszystko to zostało pieczołowicie zanurzone w mającej wielu miłośników klimatycznej "miksturze", znanej m.in. z filmu Mad Max.

Najistotniejszą nowością jest jednak wspomniany wyżej tryb rozgrywki wieloosobowej. Za bary z kumplami bierzemy się zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i sieci lokalnej, przy czym ścieramy się w jednym z dwóch dostępnych trybów: Deathmatch oraz Team Deathmatch. Ten pierwszy polega na totalnej demolce wszystkiego i wszystkich, drugi zaś wymaga od śmiałków podzielenia się na drużyny oraz przyjęcia nieco bardziej przemyślanej taktyki gry. Ostatnie ze znaczących usprawnień dotyczy czysto technicznej warstwy programu – twórcy zdecydowali się na przeprowadzenie liftingu silnika graficznego, odpowiadającego za wizualną stronę rozgrywki. Zaowocowało to poprawieniem modelu fizycznego gry oraz dopracowaniem systemu generowania efektów specjalnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 330 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.