Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXSXPS4XONEPS5SwitchPC
Okładka Startup Company: Console Edition (XSX)
OkładkaStartup Company: Console Edition (XSX)

Startup Company: Console Edition

Startup Company

Strategia ekonomiczna, w której gracz staje na czele firmy zajmującej się tworzeniem serwisów internetowych.

Strategiczne | ekonomiczne | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Startup Company: Console Edition Premiera

10kwi2020

PC

26sty2023

PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do Startup Company: Console Edition

The Sims 5

Two Point Campus

Autonauts

Startup Company jest strategią ekonomiczną, za której opracowaniem stoi niezależne studio Hovgaard Games. Tytuł pojawił się na platformie PC.

Fabuła

Startup Company pozwala graczom stanąć na czele firmy zajmującej się tworzeniem serwisów internetowych, którą w trakcie rozgrywki przeprowadzają przez kolejne szczeble rozwoju – od niewielkiego zespołu pracującego od zlecenia do zlecenia, aż do momentu, w którym będzie mogła stanąć w szranki z rynkowymi gigantami.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Startup Company akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. Choć na początku zmagań nasze konto świeci pustkami, szybko zdobywamy zlecenia, które pozwalają nam stanąć na nogi. Mając odpowiednie zaplecze finansowe możemy nie tylko zacząć wybrzydzać i dobierać najbardziej intratne zajęcia, lecz także rozpocząć pracę nad własnymi projektami. Całość oparto na nieskomplikowanym systemie – gotowe produkty składają się z modułów, które z kolei są tworzone z pojedynczych komponentów. Oczywiście na udostępnianiu projektów się nie kończy – później musimy zadbać o ich nieustanny rozwój, wzbogacając je o nowe funkcje; to z kolei generuje tak zwany hype, który przekłada się na liczbę aktywnych użytkowników, znajdując też odzwierciedlenie w liczbie zer na naszym koncie.

Dopełnieniem tego wszystkiego jest możliwość rozbudowy naszej siedziby i zakupu nowego wyposażenia – warto dołożyć starań, by nasze biuro prezentowało się jak najlepiej, gdyż zwiększa to prestiż naszej firmy i przyciąga do niej coraz lepszych specjalistów. Jeśli chcemy stanąć do walki z wielkimi korporacjami, musimy zatrudniać odpowiednich pracowników, których oddelegowujemy do wykonywania określonych zadań (jak programowanie, grafika czy marketing). Z czasem podwładnych jest tak wielu, że samodzielnie nie jesteśmy w stanie kontrolować ich pracy; wówczas przydatni okazują się kierownicy, których obecność w pewnym stopniu automatyzuje podejmowane przez nich czynności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Startup Company została utrzymana w lekkiej stylistyce; grę obsługujemy przy pomocy rozbudowanego, choć intuicyjnego interfejsu.

Ostatnia modyfikacja 22 stycznia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Startup Company: Console Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.

Startup Company: Console Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
XONE
XSX
PS4
PS5