Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Startup Company (PC)
OkładkaStartup Company (PC)

Startup Company PC

Strategia ekonomiczna, w której gracz staje na czele firmy zajmującej się tworzeniem serwisów internetowych.

Strategiczne | ekonomiczne | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Startup Company Premiera PC

wczesny dostęp

11sierpnia2017

10kwietnia2020

Steam

10kwietnia2020

producent: Hovgaard Games wydawca: Hovgaard Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Startup Company

Good Company

Youtubers Life

Mad Games Tycoon 2

Startup Company jest strategią ekonomiczną, za której opracowaniem stoi niezależne studio Hovgaard Games. Tytuł pojawił się na platformie PC.

Fabuła

Startup Company pozwala graczom stanąć na czele firmy zajmującej się tworzeniem serwisów internetowych, którą w trakcie rozgrywki przeprowadzają przez kolejne szczeble rozwoju – od niewielkiego zespołu pracującego od zlecenia do zlecenia, aż do momentu, w którym będzie mogła stanąć w szranki z rynkowymi gigantami.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Startup Company akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. Choć na początku zmagań nasze konto świeci pustkami, szybko zdobywamy zlecenia, które pozwalają nam stanąć na nogi. Mając odpowiednie zaplecze finansowe możemy nie tylko zacząć wybrzydzać i dobierać najbardziej intratne zajęcia, lecz także rozpocząć pracę nad własnymi projektami. Całość oparto na nieskomplikowanym systemie – gotowe produkty składają się z modułów, które z kolei są tworzone z pojedynczych komponentów. Oczywiście na udostępnianiu projektów się nie kończy – później musimy zadbać o ich nieustanny rozwój, wzbogacając je o nowe funkcje; to z kolei generuje tak zwany hype, który przekłada się na liczbę aktywnych użytkowników, znajdując też odzwierciedlenie w liczbie zer na naszym koncie.

Dopełnieniem tego wszystkiego jest możliwość rozbudowy naszej siedziby i zakupu nowego wyposażenia – warto dołożyć starań, by nasze biuro prezentowało się jak najlepiej, gdyż zwiększa to prestiż naszej firmy i przyciąga do niej coraz lepszych specjalistów. Jeśli chcemy stanąć do walki z wielkimi korporacjami, musimy zatrudniać odpowiednich pracowników, których oddelegowujemy do wykonywania określonych zadań (jak programowanie, grafika czy marketing). Z czasem podwładnych jest tak wielu, że samodzielnie nie jesteśmy w stanie kontrolować ich pracy; wówczas przydatni okazują się kierownicy, których obecność w pewnym stopniu automatyzuje podejmowane przez nich czynności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Startup Company została utrzymana w lekkiej stylistyce; grę obsługujemy przy pomocy rozbudowanego, choć intuicyjnego interfejsu.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Startup Company cena w dniu premiery: 46,99 PLN

Wymagania wiekowe Startup Company: Odpowiednia dla każdego wieku.

Startup Company Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7