Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitchPS4XONE
Okładka Two Point Hospital (PC)

Two Point Hospital

Strategia ekonomiczna z elementami symulacji. W Two Point Hospital przejmujemy kontrolę nad kliniką, a naszym zadaniem jest nie tylko niesienie pomocy potrzebującym, lecz także rozwój swojego szpitalnego biznesu.

Strategiczne | ekonomiczne | humorystyczne | medyczne | Xbox Game Pass

Okładka Two Point Hospital (PC)

data premiery gry:

30sie2018

PC

25lut2020

PS4 XONE Switch

Two Point Hospital to strategia ekonomiczna z elementami symulacji, opracowana przez zespół Two Point Studios – studio założone przez byłych pracowników firmy Bullfrog Productions. Źródłem inspiracji dla tytułu był kultowy Theme Hospital.

Fabuła

Two Point Hospital przenosi nas do fikcyjnego Two Point County (wzorowanego na miasteczku Springfield z serialu Simpsonowie), którego mieszkańcy cierpią na rozmaite dolegliwości. W trakcie zabawy wcielamy się w ordynatora, a naszym zadaniem jest niesienie pomocy potrzebującym… i rozwój swojego szpitalnego biznesu.

Mechanika

W Two Point Hospital akcję ukazano w widoku izometrycznym. Nadrzędnym elementem rozgrywki jest przyjmowanie pacjentów i zapewnienie im godnych warunków pobytu w naszej placówce. Niemniej samo leczenie nie wystarcza, gdyż chorzy potrzebują również smacznego jedzenia i rozrywki – w ten sposób możemy sprawić, że opuszczą klinikę zadowoleni i polecą ją swoim znajomym, co znajdzie odzwierciedlenie nie tylko w liczbie odwiedzin u zatrudnionych przez nas specjalistów, lecz także w sumach pieniędzy trafiających na nasze konto.

Zarabianie gotówki jest natomiast o tyle ważne, że dzięki niej możemy pokusić się o zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i zabiegowego, podpisywanie kontraktów z coraz lepszymi specjalistami (mającymi swoje wymagania), wysyłanie naszych lekarzy na szkolenia (dzięki którym doskonalą umiejętności) oraz rozbudowę szpitala. Pieniądze przydają się również do finansowania badań, dzięki którym opracowujemy innowacyjne metody leczenia, co pozwala nam na rozprawianie się z coraz dziwniejszymi chorobami.

Tryby gry

Pomimo że filarem Two Point Hospital jest tryb single player, w grze zaimplementowano również wieloosobowy wariant rozgrywki.

Kwestie techniczne

Two Point Hospital działa w oparciu o technologię Unity. Deweloperzy zdecydowali się na utrzymanie oprawy graficznej w lekkim, kreskówkowym stylu, który dobrze komponuje się z humorystycznym podejściem do tematu leczenia chorób; dość powiedzieć, że jedną z przypadłości, z jaką zgłaszają się do nas pacjenci, jest przemiana głowy w wielką żarówkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 136,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Two Point Hospital

Klasyfikacja PEGI Two Point Hospital

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Two Point Hospital

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 780 / Radeon R9 290X lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzja gry Two Point Hospital – zwariowana strategia w kitlu
Recenzja gry Two Point Hospital – zwariowana strategia w kitlu

Recenzja 3 września 2018, 14:07

Ogólnie rzecz ujmując, całość mechaniki przy dużej wierności Theme Hospital przeszła w TPH sporo pozytywnych mniejszych i większych korekt. Interfejs stał się bardziej funkcjonalny, odpadła połowa klikania, jaką w Theme Hospital trzeba było uskuteczniać nawet przy najprostszych czynnościach (w tym męczące zamawianie elementów przed ich umieszczeniem w szpitalu). W urządzaniu naszej lecznicy pomagają wygodne nakładki – pokazujące, które miejsca należy upiększyć, a które lepiej ogrzać. Wykresy i statystyki są teraz łatwo dostępne i przejrzyste, a rozwój placówki sensownie mierzony za pomocą kolejnych poziomów i gwiazdek.

PC
PS4
XONE
Switch