Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 17:20

autor: AlexB

Valve kontra Unia Europejska, darmowy weekend z Two Point Hospital i inne wieści

Dziś piszemy o kolejnym darmowym weekendzie z Two Point Hospital, ciągu dalszym wojny między Valve a Unią Europejską, studiu Chucklefish, które jest oskarżane o niepłacenie pracownikom, i demie platformówki Blasphemous. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowy weekend z Two Point Hospital

Przez najbliższe kilka dni znów będzie można bezpłatnie sprawdzić Two Point Hospital. - Valve kontra Unia Europejska, darmowy weekend z Two Point Hospital i inne wieści - wiadomość - 2019-08-30
Przez najbliższe kilka dni znów będzie można bezpłatnie sprawdzić Two Point Hospital.

Z okazji premiery nowego DLC na Steamie wystartował kolejny darmowy weekend z Two Point Hospital – grą ekonomiczną studia Two Point, będącą duchowym spadkobiercą kultowego Theme Hospital. Potrwa on do 2 września, czyli najbliższego poniedziałku. Aby wziąć w nim udział, należy wejść na kartę produktu na platformie firmy Valve i kliknąć przycisk Zagraj. Tytuł zostanie natychmiast przypisany do naszej biblioteki i pozostanie tam aż do zakończenia akcji.

Ponadto na Steamie wystartowała promocja na Two Point Hospital oraz dodatki. Do 5 września podstawową grę można zakupić za 68,49 złotych, a Healthy Collection, w skład której prócz samej produkcji wchodzą jeszcze dwa rozszerzenia, za 106,26 złotych. Przypominamy, że tradycyjnie wszystkie postępy poczynione podczas darmowego weekendu zostaną przeniesione do pełnej wersji.

Valve kontra Unia Europejska – ciąg dalszy

Jak zakończy się konflikt między Valve a Unią Europejską? - Valve kontra Unia Europejska, darmowy weekend z Two Point Hospital i inne wieści - wiadomość - 2019-08-30
Jak zakończy się konflikt między Valve a Unią Europejską?

W kwietniu tego roku Komisja Europejska wydała opinię, według której firmy Valve, Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media i ZeniMax złamały prawo antymonopolistyczne poprzez stosowanie tzw. geoblokad, uniemożliwiających zakupienie klucza na terenie kraju, w którym był on tańszy, i wykorzystanie go w innym państwie należącym do Unii Europejskiej, a także całkowite blokowanie sprzedaży pewnych tytułów w niektórych krajach. Jak podaje Agencja Reutera, pięć korporacji zgodziło się na dobrowolne poddanie karze w zamian za dziesięcioprocentową obniżkę grzywny. Walczyć dalej postanowił jedynie właściciel Steama. Jego przedstawiciele poprosili o możliwość przesłuchania przy zamkniętych drzwiach, by wyjaśnić całą sprawę.

Jak na razie żadna z zainteresowanych stron nie ustosunkowała się do informacji podanej przez Agencję Reutera.

Studio Chucklefish oskarżone o niepłacenie pracownikom

Na Twitterze Damon Reece, jeden z byłych pracowników studia Chucklefish, oskarżył je o niewypłacanie wynagrodzeń wielu osobom, które pracowały po setki godzin przy produkcji gry eksploracyjnej Starbound. Mimo że tytuł okazał się sporym sukcesem, do dziś nie zobaczyły one żadnych pieniędzy. Historię tę potwierdzili inni deweloperzy związani ze sprawą. Jak zdradził twórca, podzielił się nią nie dlatego, że chce teraz pozywać brytyjską ekipę i żądać od niej satysfakcji. Jego celem jest ostrzeżenie ludzi zaczynających swoją przygodę z tworzeniem gier, zwłaszcza młodych (sam Reece, gdy został zatrudniony w Chucklefish, miał 16 lat), by nie dawali się wykorzystywać oraz tłamsić przez wyżej postawione osoby i mieli odwagę walczyć o swoje uczciwie zarobione honorarium.

Demo platformówki Blasphemous już dostępne

10 września swoją premierę będzie miał Blasphemous – dwuwymiarowa platformówka w stylu klasycznych Castlevanii oraz cyklu Souls od studia The Game Kitchen. Jednak zanim położymy ręce na pełnej wersji, można sprawdzić tytuł dzięki demu, które jest już dostępne na platformie Steam, a konkretnie tutaj (po prawej stronie szukajcie przycisku Pobierz demo). Uwaga! Tytuł będzie można sprawdzić tylko do 1 września, zatem jeśli chcecie to zrobić, to musicie się śpieszyć.

Przypominamy, że Blasphemous zmierza również na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Zadebiutuje on na nich tego samego dnia, co na PC.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

 1. Jumanji: The Video Game
 2. Monster Hunter: World - Iceborne
 3. Twierdza: Władcy
 4. Until You Fall
 5. SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
 6. Headliner: NoviNews
 7. Crash Team Racing Nitro-Fueled
 8. Destroy All Humans!
 9. Desperados III
 10. Darksiders Genesis
 11. Control
 12. Boreal Blade