Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Until You Fall (PC)

Until You Fall PC

Gra akcji z elementami RPG i roguelike’a, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Until You Fall trafiamy do fantastycznego świata i walczymy z hordami przeciwników, a w miarę postępów ulepszamy zarówno naszą postać, jak i jej oręż.

Akcji | FPP | fantasy | roguelike | elementy RPG | indie | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Until You Fall (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27sierpnia2019

wczesny dostęp

2020

Until You Fall jest grą akcji wzbogaconą o elementy RPG i roguelike’a. Tytuł został opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, a za jego stworzeniem stoi niezależne amerykańskie studio Schell Games, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte I Expect You To Die.

Fabuła

Until You Fall przenosi nas do fantastycznej krainy znanej jako Rokar. Zamieszkująca ją cywilizacja była prawdziwą potęgą dzięki magicznej mocy zwanej Eterem. Tak było do momentu, kiedy padła ona ofiarą kataklizmu ochrzczonego mianem Nieszczęścia, a Rokar został opanowany przez siły zła. Gracz wciela się w ostatniego przedstawiciela elitarnych Rycerzy Runicznych, który próbuje w pojedynkę stawić czoła zagrożeniu.

Mechanika

W Until You Fall akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka jest dynamiczna, a w jej trakcie przemierzamy malownicze lokacje generowane proceduralnie i bierzemy udział w widowiskowych pojedynkach. Przeciwników zwanych Rozprutymi, wśród których znajdziemy zarówno niestanowiące dla nas większego zagrożenia „mięso armatnie”, jak i znacznie potężniejszych od nich wojowników, eliminujemy przy pomocy broni białej oraz zaklęć.

Podczas szybkich bitew należy wykazać się zręcznością i refleksem, by skutecznie blokować wrogie ataki i wyprowadzać błyskawiczne kontry. Jednocześnie możemy korzystać z dwóch narzędzi mordu pokroju miecza, topora czy sztyletu. Do każdego z nich przypisano także specjalną umiejętność bojową, której właściwe wykorzystanie (po uprzednim naładowaniu) potrafi odmienić los niejednego starcia. Mowa między innymi o magicznej tarczy, zamrożeniu przeciwnika czy choćby o energetycznej fali odrzucającej oponentów znajdujących się w pobliżu; efekty ich działania można ze sobą łączyć.

Ponadto w miarę postępów zdobywamy rozmaite ulepszenia dla naszej postaci, dzięki którym możemy zwiększyć jej zapas życia lub zadawane przez nią obrażenia. Oprócz tego pozyskujemy Eter wykorzystywany przez zaprzyjaźnionego z nami rokarskiego kowala do tworzenia nowego oręża i ulepszania już przez nas posiadanego.

Kwestie techniczne

Untill You Fall posiada barwną, trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Zmaganiom towarzyszy szybki, synthwave’owy soundtrack. Tytuł wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Until You Fall

Wymagania wiekowe Until You Fall

16+