Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Mage's Tale (PC)

The Mage's Tale PC

Przygotowane przez studio inXile Entertainment z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pierwszoosobowe RPG akcji z gatunku dungeon crawlerów.

RPG | FPP | fantasy | dungeon-crawler | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka The Mage's Tale (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca2017

23marca2018

Steam

The Mage's Tale jest produkcją typu dungeon crawler, opracowaną przez studio inXile Entertainment – zespół, w którego portfolio można znaleźć między innymi Wasteland 2 oraz Torment: Tides of Numenera. Produkcja została wydana na platformę PC, a opracowano ją z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

W The Mage's Tale gracz trafia do fantastycznego świata wykreowanego na potrzeby serii The Bard's Tale. Wydarzenia, w jakich bierze udział, osadzono pomiędzy fabułą trzeciej i czwartej odsłony cyklu. Główny bohater gry jest adeptem magii, a opowiedziana tutaj historia rozpoczyna się w momencie, kiedy jego mistrz, Alguin, zostaje porwany przez złowrogiego czarodzieja – Gaufroi'a. Zadaniem protagonisty jest odszukanie nauczyciela oraz odkrycie spisku knutego przez wrogiego maga.

Mechanika

W wydanym na platformie PC The Mage’s Tale akcja jest prezentowana z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Fundamentem rozgrywki jest eksploracjaw trakcie zabawy przemierzamy kanały rozciągające się pod miastem Skara Brae, starożytne krypty oraz lochy; nierzadko uzyskanie dostępu do kolejnych miejsc wymaga uprzedniego rozwiązania zagadki.

W podziemiach roi się od rozmaitych niebezpieczeństw – zagrożenie dla naszego podopiecznego stanowią zarówno niezliczone pułapki, jak i zróżnicowani przeciwnicy. W realizacji misji starają się mu przeszkodzić nie tylko inni czarodzieje, lecz także mniejsze lub większe potwory: od goblinów, przez nieumarłych, aż po mocarnych gigantów. Na szczęście protagonista nie jest bezbronny – na polu bitwy może wykorzystać szereg zaklęć bojowych, opartych głównie na żywiołach (adwersarzy możemy razić prądem, miotać w nich lodowymi odłamkami czy choćby smagać płomieniami). Ich wachlarz poszerzamy w toku przygody, tworząc nowe czary w oparciu o rozbudowany system craftingu.

Kwestie techniczne

The Mage’s Tale działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4 – deweloperom udało się należycie wykorzystać możliwości tego silnika, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna opisywanej produkcji prezentuje wysoki poziom wykonania. Tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe The Mage's Tale

12+

Wymagania sprzętowe The Mage's Tale

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, Windows 7/8/8.1/10 64-bit