Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Bard's Tale III: Thief of Fate (PC)

The Bard's Tale III: Thief of Fate PC

Trzecia odsłona kultowego cyklu The Bard’s Tale była jednocześnie pierwszą, przy której produkcji nie uczestniczył Michael Cranford. Odpowiedzialność za powstanie gry spadła na barki Briana Fargo, co też niestety odbiło się na jej jakości.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka The Bard's Tale III: Thief of Fate (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11czerwca1990

Trzecia odsłona kultowego cyklu The Bard’s Tale była jednocześnie pierwszą, przy której produkcji nie uczestniczył Michael Cranford. Odpowiedzialność za powstanie gry spadła na barki Briana Fargo, co też niestety odbiło się na jej jakości. Mimo, że Thief of Fate uważany jest za najsłabszy odcinek serii, program zachwyca swoją obszernością. Fabuła programu po raz kolejny rzuca nas do miasta Skara Brae, które dzielna grupa bohaterów wyzwoliła niegdyś spod wpływu zaklęć czarnoksiężnika Mangara Mrocznego. Okazuje się, że osada została zrównana z ziemią przez szalonego Boga imieniem Tarjan. Drużyna zamierza dopaść sprawcę haniebnego czynu, ale zanim to zrobi, musi wpierw wykonać siedem zadań specjalnych, które wymagać będą podróży w czasie i przestrzeni.

The Bard’s Tale: Thief of Fate jak zwykle korzysta z usług sprawdzonego silnika, pozwalającego oglądać świat w małym okienku z perspektywy pierwszej osoby. Z istotnych nowości w trzeciej odsłonie cyklu zobaczymy przyzwoicie zrealizowane automapowanie, dwie nowe profesje magiczne (Geomancer i Chronomancer), masę premierowych zaklęć, blisko pięćset gatunków potworów oraz ponad osiemdziesiąt lochów do eksploracji, co bije na głowę obu poprzedników razem wziętych. Autorzy postanowili też ułatwić życie użytkownikom, implementując opcję nagrywania stanu gry w dowolnym momencie zabawy.

Thief of Fate to najtrudniejsza odsłona serii nie tylko z powodu licznych walk z potworami. W grze zawarto ogromną ilość wymagających zagadek, które przeznaczone są raczej dla zaawansowanych użytkowników. Co prawda w zabawie mogą brać udział początkujący bohaterowie (system kreowania postaci nie zmienił się w stosunku do poprzedników), ale większe szanse mają śmiałkowie, którzy brali już udział wcześniej w batalii przeciwko dwóm czarnoksiężnikom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Bard's Tale III: Thief of Fate

odpowiednia dla każdego wieku

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale
Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale

wiadomość18 maja 2018

Po wielu trudnościach, remaster pierwszych trzech odsłon klasycznych gier RPG spod znaku The Bard's Tale jest już w produkcji. Producenci podzielili się również pierwszymi screenami z gry.

Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji
Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji

wiadomość15 lutego 2017

Ciąg dalszy wczorajszego zamieszania wokół remasterów starej trylogii The Bard's Tale. Prezeska odpowiedzialnego za nie studia Olde Skuul twierdzi, że projekty zostaną ukończone, niezależnie od tego, co na ten temat myśli zespół inXile Entertainment.

Obiecane remastery The Bard's Tale I-III jednak się nie ukażą
Obiecane remastery The Bard's Tale I-III jednak się nie ukażą

wiadomość14 lutego 2017

Studio inXile Entertainment po raz kolejny rozmija się z deklaracjami na Kickstarterze. Sprawa dotyczy projektu The Bard's Tale IV, a konkretniej obiecanych fanom unowocześnionych wersji starej trylogii Bard’s Tale, które raczej nie ujrzą światła dziennego. Powodem ma być finansowe nieporozumienie z podwykonawcą remasterów, zespołem Olde Skuul.

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!
Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!

wiadomość11 sierpnia 2005

Od dłuższego czasu firma Cenega dosłownie zasypuje nas informacjami dotyczącymi gry The Bard’s Tale. Okazuje się, że profesjonalna, polska wersja językowa (z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Borysa Szyca) nie będzie jedynym atutem tego wydania. Jak dowiedzieliśmy się dziś od przedstawicieli rodzimego dystrybutora, do programu zostanie dołączona również wspaniała niespodzianka.