Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2005, 14:29

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!

Od dłuższego czasu firma Cenega dosłownie zasypuje nas informacjami dotyczącymi gry The Bard’s Tale. Okazuje się, że profesjonalna, polska wersja językowa (z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Borysa Szyca) nie będzie jedynym atutem tego wydania. Jak dowiedzieliśmy się dziś od przedstawicieli rodzimego dystrybutora, do programu zostanie dołączona również wspaniała niespodzianka.

Od dłuższego czasu firma Cenega dosłownie zasypuje nas informacjami dotyczącymi gry The Bard’s Tale. Okazuje się, że profesjonalna, polska wersja językowa (z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Borysa Szyca) nie będzie jedynym atutem tego wydania. Jak dowiedzieliśmy się dziś od przedstawicieli rodzimego dystrybutora, do programu zostanie dołączona również wspaniała niespodzianka. Będzie nią prawdziwy klasyk – oryginalna trylogia Opowieści Barda, która największe tryumfy na rynku gier video święciła na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Warto dodać, że przy produkcji tamtych programów pomagał m.in. Brian Fargo – doskonale znana postać, zwłaszcza wśród fanów komputerowych eRPeGów.

Cykl The Bard’s Tale składa się z trzech odcinków, zaprojektowanych przy użyciu archaicznego silnika, pozwalającego oglądać świat w małym okienku z perspektywy pierwszej osoby.

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda! - ilustracja #1

Akcja The Bard’s Tale przenosi nas do spokojnej osady Skara Brae, która jak to zwykle bywa, znalazła się w kręgu zainteresowań złego czarnoksiężnika – Mangara Mrocznego. Rzuciwszy czar Wiecznej Zimy, całkowicie odizolował on mieszkańców miasta od świata i z pomocą uległych mu potworów pozbył się jednej nocy wszystkich obrońców. Przyszłość Skara Brae wisi na włosku. Jeśli nie znajdzie się nikt, kto będzie w stanie powstrzymać czarnoksiężnika, mieszkańców czeka całkowita zagłada.

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda! - ilustracja #2

Mimo, że zniszczenie potęgi Mangara Mrocznego przyniosło mieszkańcom Skara Brae upragniony spokój, fantastyczny świat znany z gry The Bard’s Tale wciąż znajdował się w niebezpieczeństwie. W drugim odcinku pojawia się kolejny zły czarnoksiężnik – Lagoth Zanta. Nikczemnik łamie Różdżkę Przeznaczenia dzieląc ją na siedem różnych części i rozrzuca ją po najdalszych zakątkach krainy. Magiczny przedmiot przez siedemset lat chronił okolicę – bez niego w całym królestwie zapanuje chaos. Oczywiście znalezienie artefaktu jest głównym i pokonanie maga jest głównym celem gry.

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda! - ilustracja #3

W The Bard’s Tale III: Thief of Fate po raz kolejny przeniesiemy się do miasta Skara Brae, które dzielna grupa bohaterów wyzwoliła niegdyś spod wpływu zaklęć czarnoksiężnika Mangara Mrocznego. Okazuje się, że osada została zrównana z ziemią przez szalonego Boga imieniem Tarjan. Drużyna zamierza dopaść sprawcę haniebnego czynu, ale zanim to zrobi, musi wpierw wykonać siedem zadań specjalnych, które wymagać będą podróży w czasie i przestrzeni.

Polska wersja The Bard’s Tale trafi na rynek 24 sierpnia.