Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Bard's Tale II: The Destiny Knight (PC)

The Bard's Tale II: The Destiny Knight PC

Mimo, że zniszczenie potęgi Mangara Mrocznego przyniosło mieszkańcom Skara Brae upragniony spokój, fantastyczny świat znany z gry The Bard’s Tale wciąż znajdował się w niebezpieczeństwie. Tym razem prowodyrem nieszczęścia okazał się inny czarnoksiężnik – Lagoth Zanta.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka The Bard's Tale II: The Destiny Knight (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23kwietnia1988

Mimo, że zniszczenie potęgi Mangara Mrocznego przyniosło mieszkańcom Skara Brae upragniony spokój, fantastyczny świat znany z gry The Bard’s Tale wciąż znajdował się w niebezpieczeństwie. Tym razem prowodyrem nieszczęścia okazał się inny czarnoksiężnik – Lagoth Zanta. Niepokojony przez nikogo, nikczemnik złamał Różdżkę Przeznaczenia dzieląc ją na siedem różnych części i rozrzucił ją po najdalszych zakątkach krainy. Magiczny przedmiot przez siedemset lat chronił okolicę – bez niego w całym królestwie zapanuje chaos.

W drugiej odsłonie cyklu The Bard’s Tale, zatytułowanej The Destiny Knight, dzielna drużyna bohaterów postanawia odnaleźć Różdżkę i użyć jej przeciwko czarnoksiężnikowi. Program przeznaczony jest dla weteranów pierwowzoru i wymaga użycia zaawansowanych postaci (istnieje możliwość importu grupy, która wyzwalała miasto Skara Brae spod wpływów Mangara). Początkujący gracze mogą szybko nadrobić zaległości, zwiedzając przygotowany specjalnie na tą okazję rozległy loch. Walki z potworami są tu zdecydowanie łatwiejsze i pozwalają szybko nabyć niezbędnego doświadczenia. Jak zwykle do wyboru jest siedem ras (człowiek, elf, krasnolud, niziołek, pół-elf, pół-ork i gnom), sześć profesji tradycyjnych (wojownik, paladyn, rzezimieszek, bard, łowca i mnich) oraz pięć profesji związanych z używaniem magii (osiągnięcie najwyższego poziomu wtajemniczenia – Archmage – jest niezbędne do ukończenia gry). Żeby nie było nudno, autorzy zaimplementowali ponad setkę potworów, dwanaście premierowych zaklęć, a także zwiększyli obszar do eksploracji o połowę. W The Destiny Knight zwiedzimy sześć miast, blisko dwadzieścia pięć lochów oraz ogromną dzicz łącząca wszystkie lokacje.

Gra korzysta z tego samego silnika co pierwowzór – w tym względzie nie wprowadzono żadnych innowacji. Świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, za pomocą niewielkiego okienka w lewej, górnej części ekranu. To jednak nie oprawa wizualna świadczy o potędze tej gry. Jak zwykle jest nią rozbudowany świat, trudne potyczki z monstrami oraz liczne zagadki logiczne – również takie, które należy szybko rozwiązać w wyznaczonym czasie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Bard's Tale II: The Destiny Knight

odpowiednia dla każdego wieku

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale
Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale

wiadomość18 maja 2018

Po wielu trudnościach, remaster pierwszych trzech odsłon klasycznych gier RPG spod znaku The Bard's Tale jest już w produkcji. Producenci podzielili się również pierwszymi screenami z gry.

Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji
Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji

wiadomość15 lutego 2017

Ciąg dalszy wczorajszego zamieszania wokół remasterów starej trylogii The Bard's Tale. Prezeska odpowiedzialnego za nie studia Olde Skuul twierdzi, że projekty zostaną ukończone, niezależnie od tego, co na ten temat myśli zespół inXile Entertainment.

Obiecane remastery The Bard's Tale I-III jednak się nie ukażą
Obiecane remastery The Bard's Tale I-III jednak się nie ukażą

wiadomość14 lutego 2017

Studio inXile Entertainment po raz kolejny rozmija się z deklaracjami na Kickstarterze. Sprawa dotyczy projektu The Bard's Tale IV, a konkretniej obiecanych fanom unowocześnionych wersji starej trylogii Bard’s Tale, które raczej nie ujrzą światła dziennego. Powodem ma być finansowe nieporozumienie z podwykonawcą remasterów, zespołem Olde Skuul.

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!
Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!

wiadomość11 sierpnia 2005

Od dłuższego czasu firma Cenega dosłownie zasypuje nas informacjami dotyczącymi gry The Bard’s Tale. Okazuje się, że profesjonalna, polska wersja językowa (z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Borysa Szyca) nie będzie jedynym atutem tego wydania. Jak dowiedzieliśmy się dziś od przedstawicieli rodzimego dystrybutora, do programu zostanie dołączona również wspaniała niespodzianka.