Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Lands of Lore: The Throne of Chaos (PC)

Lands of Lore: The Throne of Chaos PC

Lands of Lore: The Throne of Chaos to kolejna po dwóch odsłonach Eye of the Beholder, gra RPG stworzona przez zespół Westwood Studios.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Lands of Lore: The Throne of Chaos (PC)

producent: Westwood Studios

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11sierpnia1993

11sierpnia1993

pudełko PL

Zła i podstępna wiedźma Scotia od dawna miała ochotę zniszczyć miłościwie panującego króla Ryszarda i zawładnąć twierdzą w Gladstone. O ile jednak jej dotychczasowe poczynania nie przynosiły pożądanego efektu, tak teraz wreszcie nadarzyła się okazja, aby na zawsze pogrążyć władcę fantastycznej krainy. A to wszystko za sprawą magicznego pierścienia, który umożliwiał transformację w dowolną istotę a który został odnaleziony przez wiedźmę po wielu latach poszukiwań. Widząc zbliżające się niebezpieczeństwo, król Ryszard postanawia odnaleźć śmiałka, gotowego do walki ze Scotią i mogącego przeciwstawić się jej niecnym uczynkom. Jak nietrudno się domyślić, jesteś nim Ty.

Lands of Lore: The Throne of Chaos to kolejna po dwóch odsłonach Eye of the Beholder, gra RPG stworzona przez zespół Westwood Studios. Nabyte wcześniej doświadczenia zwróciły się z nawiązką, czyniąc z omawianego produktu jeden z najlepszych programów role-playing pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Gracz wybiera spośród czterech przygotowanych wcześniej postaci, nie mając żadnego wpływu na ich współczynniki. Ak’shel to obeznany w arkanach magii czarodziej, Michael jest najlepszych wojownikiem w Gladstone, Kieran z kolei to mistrz uników. Ostatni bohater – Conrad – łączy w sobie wszystkie powyższe cechy, stając się bohaterem uniwersalnym. Czy to właśnie on najlepiej sprawdzi się w walce ze Scotią? O tym trzeba będzie już przekonać się na własnej skórze.

Początkowo nasz bohater będzie podróżował samotnie, ale już pierwsza wizyta w tawernie zaowocuje dołączeniem kolejnego śmiałka, który znacznie pomoże w walce z hordą różnych stworów, gęsto zaludniających tereny całego królestwa. Podobnie jak w innych programach tego typu, prowadzone przez gracza postacie nabierają doświadczenia, zbierają przedmioty i wykorzystują je w dalszych zmaganiach. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, wykorzystując system poruszania się, który pojawił się m.in. w słynnym Dungeon Master czy serii Eye of the Beholder.

Grze towarzyszy wspaniała oprawa audiowizualna z dopieszczoną grafiką i klimatyczną muzyką. Podczas intra możemy także usłyszeć mówione dialogi (więcej jest ich w wersji CD, która ukazała się niedługo po edycji dyskietkowej). Zarówno kolejne terytoria jak i napotykane potwory wykonane są z dużą dbałością o szczegóły i powinny się spodobać wszystkim wielbicielom magii i miecza. Wymagający scenariusz i walki, prostota obsługi, świetny automapping oraz duża ilość zróżnicowanych lokacji czynią z Lands of Lore: The Throne of Chaos produkt niemal wzorowy, zarówno pod względem grywalności jak i jakości wykonania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1391 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lands of Lore: The Throne of Chaos

12+

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.