Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon (PC)

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon PC

Druga odsłona kultowej serii gier cRPG, rozgrywającej się w świecie Advanced Dungeons & Dragons i przez wielu, uważana za najlepszą w cyklu. Tym razem nasi bohaterowie, muszą zbadać dziwne zjawiska w tytułowej świątyni Darkmoon.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24sierpnia1991

Druga odsłona kultowej serii gier cRPG, rozgrywającej się w świecie Advanced Dungeons & Dragons i przez wielu, uważana za najlepszą w cyklu. Tym razem nasi bohaterowie, muszą zbadać dziwne zjawiska w tytułowej świątyni Darkmoon, na polecenie arcymaga Khelbena, stacjonującego w znanym z pierwszej części gry, mieście Waterdeep. Nasza nowa przygoda rozpoczyna się więc w lesie, niedaleko świątyni, do którego wspomniany czarodziej zdecydował się nas niechybnie przenieść.

Gra jest ogromna pod względem rozmiarów i ekstremalnie trudna. Przeprowadzane o każdej porze dnia i nocy walki z potworami, potrafią być tak samo emocjonujące, co denerwujące. Niektóre z nich, żeby przyniosły pożądany efekt, czyli zwycięstwo drużyny, trzeba będzie powtarzać kilkanaście razy. Sytuacji nie poprawia nawet przeniesienie doświadczonych już bohaterów z pierwszej części gry, a co dopiero rozgrywka za pomocą nowych postaci. W dodatku, gra zawiera niewybaczalny błąd, który uniemożliwia jej ukończenie, jeśli w naszej drużynie nie ma złodzieja. Można co prawda spotkać jednego po drodze, ale jeśli wtedy nie skorzystamy z jego chęci przyłączenia się do bohaterów, możemy śmiało rozpoczynać grę od początku.

Większość aspektów związanych z tworzeniem i rozwojem postaci, którymi dane będzie nam sterować, nie zmieniła się od czasów pierwowzoru. Nadal mamy sześć ras do wyboru, tyleż samo profesji i duży zestaw cech charakteru, które w trakcie rozgrywki są w zasadzie niepotrzebne. Choć pod względem elementów przygodowych, jest lepiej niż w pierwszym Eye of the Beholder, gra nadal sprowadza się do rąbanki, w której siła bohaterów i efektywność władania bronią przetrze wszystkie szlaki. Po zlikwidowaniu czarnoksiężnika Drana Daggore i zakończeniu rozgrywki, można zapisać charakterystyki naszych bohaterów, które później da się z powodzeniem wykorzystać w trzeciej części gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 616 głosów czytelników.

Gry podobne do Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon

Wymagania wiekowe Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon

12+

Wymagania sprzętowe Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 286 16MHz
  • 2 MB RAM
  • VGA
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.