Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ishar: Legend of the Fortress (PC)
OkładkaIshar: Legend of the Fortress (PC)

Ishar: Legend of the Fortress PC

Ishar: Legend of the Fortress to bezpośrednia kontynuacja gry Crystals of Arborea i jednocześnie pierwsza odsłona niezwykle popularnej serii programów z gatunku RPG, stworzona przez firmę Silmarils.

RPG | klasyczne RPG

Ishar: Legend of the Fortress Premiera PC

8sierpnia1992

producent: Silmarils wydawca: Silmarils

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ishar: Legend of the Fortress

Eye of the Beholder

Ultima Underworld: The Stygian Abyss

Wizards & Warriors

Akcja gry Ishar: Legend of the Fortress przenosi nas do królestwa Kendorii (niegdyś znanego jako Arborea), który po raz kolejny staje w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa. Głównym zagrożeniem jest Krogh, zły czarnoksiężnik, który wykorzystując wewnętrzny chaos w krainie, postanowił raz na zawsze nią zawładnąć. Grupa śmiałków pod komendą bohaterskiego Aramira będzie miała okazję mu przeszkodzić, o ile oczywiście dostanie się wpierw do jego świątyni na pograniczu królestwa. Ishar: Legend of the Fortress to bezpośrednia kontynuacja gry Crystals of Arborea i jednocześnie pierwsza odsłona niezwykle popularnej serii programów z gatunku RPG, stworzona przez firmę Silmarils.

Jak w każdym RPG, także i w Ishar będziemy wykonywać najróżniejsze czynności: wędrować po krainie, odwiedzać wioski i miasta, rozmawiać z bohaterami niezależnymi, walczyć z nieprzyjaznymi stworami, wyposażać drużynę w rozmaite przedmioty i broń, wykonywać zadania poboczne, by wreszcie dotrzeć do celu gry – tytułowej fortecy Krogha.

Oprócz Aramira, do drużyny może dołączyć czterech kolejnych bohaterów (na ogół ewentualnych kandydatów najłatwiej spotkać w tawernach). Nie oznacza to jednak, że do grupy przystają wszyscy jak leci. Jeśli w Twoim zespole znajdują się już inne postacie, muszą one najpierw przegłosować chęć przyjęcia nowego członka. W przypadku negatywnego wyniku, musimy znaleźć kogoś innego. Wszyscy bohaterowie opisani są za pomocą pięciu cech (siła, wytrzymałość, zręczność, inteligencja i wiedza) oraz ośmiu umiejętności (posługiwanie się wytrychami, broniami jedno- i dwuręcznymi, orientacja, pierwsza pomoc, rzucanie, strzelanie oraz władanie językami). Wzrost wszystkich współczynników następuje wraz z awansem na kolejny poziom doświadczenia.

Ishar charakteryzuje się ciekawą i wciągającą fabułą, niezłymi zagadkami, dużą ilością przeciwników do eksterminacji oraz solidną oprawą audiowizualną. Dla niektórych dużym minusem będzie konieczność walki w czasie rzeczywistym, ale to już kwestia gustu. Poza tym, nieco denerwujący jest system rejestracji własnych dokonań. Aby nagrać stan gry, trzeba bowiem zapłacić, co w początkowej fazie rozgrywki jest absolutnie nierealne. Bez względu na te dwa uchybienia, Ishar to produkt na tyle interesujący, że powinien przypaść do gustu wszystkim fanom klasycznych RPG.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 198 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ishar: Legend of the Fortress: 16+