Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ishar: Legend of the Fortress (PC)

Ishar: Legend of the Fortress PC

Ishar: Legend of the Fortress to bezpośrednia kontynuacja gry Crystals of Arborea i jednocześnie pierwsza odsłona niezwykle popularnej serii programów z gatunku RPG, stworzona przez firmę Silmarils.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Ishar: Legend of the Fortress (PC)

producent: Silmarils

wydawca: Silmarils

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia1992

Akcja gry Ishar: Legend of the Fortress przenosi nas do królestwa Kendorii (niegdyś znanego jako Arborea), który po raz kolejny staje w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa. Głównym zagrożeniem jest Krogh, zły czarnoksiężnik, który wykorzystując wewnętrzny chaos w krainie, postanowił raz na zawsze nią zawładnąć. Grupa śmiałków pod komendą bohaterskiego Aramira będzie miała okazję mu przeszkodzić, o ile oczywiście dostanie się wpierw do jego świątyni na pograniczu królestwa. Ishar: Legend of the Fortress to bezpośrednia kontynuacja gry Crystals of Arborea i jednocześnie pierwsza odsłona niezwykle popularnej serii programów z gatunku RPG, stworzona przez firmę Silmarils.

Jak w każdym RPG, także i w Ishar będziemy wykonywać najróżniejsze czynności: wędrować po krainie, odwiedzać wioski i miasta, rozmawiać z bohaterami niezależnymi, walczyć z nieprzyjaznymi stworami, wyposażać drużynę w rozmaite przedmioty i broń, wykonywać zadania poboczne, by wreszcie dotrzeć do celu gry – tytułowej fortecy Krogha.

Oprócz Aramira, do drużyny może dołączyć czterech kolejnych bohaterów (na ogół ewentualnych kandydatów najłatwiej spotkać w tawernach). Nie oznacza to jednak, że do grupy przystają wszyscy jak leci. Jeśli w Twoim zespole znajdują się już inne postacie, muszą one najpierw przegłosować chęć przyjęcia nowego członka. W przypadku negatywnego wyniku, musimy znaleźć kogoś innego. Wszyscy bohaterowie opisani są za pomocą pięciu cech (siła, wytrzymałość, zręczność, inteligencja i wiedza) oraz ośmiu umiejętności (posługiwanie się wytrychami, broniami jedno- i dwuręcznymi, orientacja, pierwsza pomoc, rzucanie, strzelanie oraz władanie językami). Wzrost wszystkich współczynników następuje wraz z awansem na kolejny poziom doświadczenia.

Ishar charakteryzuje się ciekawą i wciągającą fabułą, niezłymi zagadkami, dużą ilością przeciwników do eksterminacji oraz solidną oprawą audiowizualną. Dla niektórych dużym minusem będzie konieczność walki w czasie rzeczywistym, ale to już kwestia gustu. Poza tym, nieco denerwujący jest system rejestracji własnych dokonań. Aby nagrać stan gry, trzeba bowiem zapłacić, co w początkowej fazie rozgrywki jest absolutnie nierealne. Bez względu na te dwa uchybienia, Ishar to produkt na tyle interesujący, że powinien przypaść do gustu wszystkim fanom klasycznych RPG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 186 głosów czytelników.

Gry podobne do Ishar: Legend of the Fortress

Wymagania wiekowe Ishar: Legend of the Fortress

16+

Nowe stare gry na GOG.com i promocja na pinballe
Nowe stare gry na GOG.com i promocja na pinballe

wiadomość3 lipca 2009

Good Old Games, czyli GOG.com, zaprezentował swoją nową ofertę, złożoną, jak sama nazwa serwisu wskazuje, z kilku dobrych, starych produkcji. Fani cRPG-ów otrzymali klasyczne Crystals of Arborea oraz Ishar 3, które weszły w skład większego pakietu gier studia Silmarils. Miłośnicy przygodówek pełnych mocnych wrażeń powinni zainteresować się tytułami Personal Nightmare oraz The Pandora Directive.