Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2018, 09:24

autor: Riddick

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale

Po wielu trudnościach, remaster pierwszych trzech odsłon klasycznych gier RPG spod znaku The Bard's Tale jest już w produkcji. Producenci podzielili się również pierwszymi screenami z gry.

The Bard’s Tale to klasyczna seria gier RPG, w której kompletowaliśmy drużynę, a następnie ruszaliśmy przez coraz trudniejsze poziomy, lochy i labirynty. - Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale - wiadomość - 2018-05-19
The Bard’s Tale to klasyczna seria gier RPG, w której kompletowaliśmy drużynę, a następnie ruszaliśmy przez coraz trudniejsze poziomy, lochy i labirynty.

Choć jeszcze w tym roku kultowe The Bard’s Tale doczeka się pełnoprawnej kontynuacji, fani mogą liczyć na kolejne produkcje z „bardem” w tytule. Firma inXile Entertainment potwierdziła, że remaster trzech pierwszych części serii z lat 1987-1990 jest już w produkcji. Prace nad odświeżoną wersją klasyków powierzono Krome Studios, które wcześniej pracowało przy takich tytułach jak The Legend of Spyro: A New Beginning czy Star Wars: The Force Unleashed. Producenci przedstawili również pierwsze efekty prac w postaci screenów z gry.

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale - ilustracja #2

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale - ilustracja #3

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale - ilustracja #4

Dyrektor Rozwoju w Krome Studios, Lindsay Parmenter, stwierdziła, że głównym celem studia jest przystosowanie produkcji do współczesnych systemów oraz umożliwienie nowym pokoleniom graczy zapoznanie się z tą wyjątkową serią. Odświeżona trylogia The Bard’s Tale otrzyma liczne ulepszenia graficzne, zachowując przy tym klimat pierwowzoru. Dobrze obrazują to zaprezentowane screeny, zestawiające pixel arty z wersji na Amigę z uwspółcześnionymi grafikami o bardziej kreskówkowym charakterze. Pojawi się również odnowiona oprawa dźwiękowa, a także liczne usprawnienia, takie jak automapa czy wyskakujące okienka interfejsu.

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale - ilustracja #5

Przypomnijmy, że remaster trzech pierwszych części The Bard’s Tale miał zostać wyprodukowany przez studio Olde Skuul już kilka lat temu. Niestety nieporozumienia pomiędzy studiem podwykonawczym a inXile Entertainment doprowadziły do dużych opóźnień w projekcie. Oby współpraca z Krome Studios przebiegała bezproblemowo i zaowocowała rychłą informacją o dacie premiery tytułu.

W każdej części serii swoją przygodę zaczynamy w mieście Skara Brae. - Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale - wiadomość - 2018-05-19
W każdej części serii swoją przygodę zaczynamy w mieście Skara Brae.
Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale - ilustracja #7

The Bard’s Tale to seria klasycznych gier RPG z cyklu Tales of the Unknown, w której przygotowaniu maczała palce para legendarnych projektantów: Michael Cranford oraz Brian Fargo. W każdej z części kompletujemy drużynę, z którą wyruszamy badać tajemnicze lochy i labirynty, aby w końcu odnaleźć i zmierzyć się z naszym głównym wrogiem. Charakterystyczne dla serii jest Skara Brae, miasto, w którym zaczynamy każdą przygodę