Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2NDSGBAXBOXGCN
Okładka The Legend of Spyro: A New Beginning (PS2)

The Legend of Spyro: A New Beginning

The Legend of Spyro: A New Beginning to kolejna odsłona przygód sympatycznego smoka. Nowe perypetie fioletowego stwora zostały opracowane przez zespół Krome Studios i zgodnie ze swoją nazwą pozwalają nam na rozpoczęcie całej historii od początku.

Zręcznościowe

Okładka The Legend of Spyro: A New Beginning (PS2)

producent: Krome Studios

wydawca: Sierra

Strona oficjalna

data premiery gry:

10paź2006

PS2 XBOX GCN GBA NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Spyro: A New Beginning to kolejna odsłona przygód sympatycznego smoka. Nowe perypetie fioletowego stwora zostały opracowane przez zespół Krome Studios i zgodnie ze swoją nazwą pozwalają nam na rozpoczęcie całej historii od początku.

Programiści zdecydowali się na przebudowanie założeń swojego tytułu. Naszego bohatera poznajemy zatem w momencie, gdy wykluwa się z jaja. Nie wie jeszcze, gdzie jest jego rodzina, ani jakie jest jego przeznaczenie. Tym bardziej nie zdaje sobie sprawy z faktu, że już wkrótce będzie zmuszony stawić czoła siłom zła. Te zostały uosobione w postaci Cyndera, czarnego, budzącego postrach smoka. Pragnie on wezwać piekielne moce, by te pomogły mu w zostaniu imperatorem. Nietrudno się domyślić, że w tym jakże perfidnym planie przeszkodzić ma mu Spyro, czyli gracz.

Rozgrywka dzieje się w siedmiu zróżnicowanych lokacjach. Przychodzi nam zarówno hasać po zielonych łąkach, jak też zapuszczać się do wnętrza wulkanu czy wystawiać swoje smocze łuski na zimno, bijące z lodowatych gór. W przeciwieństwie do poprzednich części, w A New Beginning nastawiono się na walkę, która wyparła częściowo elementy platformowe. Zostały one ograniczone do niezbędnego minimum, by fani serii nie utracili przyjemności płynącej z zabawy. Potyczki z wrogami, czyli przerośniętymi robalami, żółwiami, krabami i innymi wymyślnymi kreaturami, odbywają się przy użyciu zdolności naszego bohatera. Spyro posiada umiejętność ziania ogniem i lodem, a w razie potrzeby potrafi także porazić oponenta impulsem elektrycznym lub sprawić, by pod adwersarzem zatrzęsła się ziemia. Z kolei w walce z większą liczbą przeciwników przydatne stają się superataki, które wykonujemy po wypełnieniu odpowiedniego wskaźnika. Uaktywnienie wspomnianego działania sprawia, że cały ekran zostaje oczyszczony z potworów. Zgodnie z tradycją nie mogło również zabraknąć bossów, toteż A New Beginning gwarantuje pojedynki z pięcioma nadzwyczaj silnymi postaciami. Autorzy nie zawiedli także wielbicieli mini-gier i przygotowali dla nich kilka wyścigów (w tym m.in. pogoń za pociągiem).

Ostatnią rzeczą, która wyróżnia produkt spośród pozostałych odsłon serii, jest dojrzalsza oprawa audiowizualna. Przykładowo grafika stała się bardziej szczegółowa i mroczna. Nie zmienia to jednak faktu, że pozycja Krome Studios nadal zachowała swój familijny styl.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Spyro: A New Beginning

Klasyfikacja PEGI The Legend of Spyro: A New Beginning

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Legend of Spyro: A New Beginning

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nowe przygody smoczka Spyro już pod koniec tego roku
Nowe przygody smoczka Spyro już pod koniec tego roku

wiadomość29 kwietnia 2008

Sierra Entertainment zapowiedziała dzisiaj, że w produkcji jest trzecia odsłona przygód sympatycznego smoczka Spyro pod tytułem The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon. Developerem pracującym nad zręcznościówką jest studio Etranges Libellules

Przygody smoczka Spyro trafią do kin

wiadomość27 października 2007

Firma The Animation Picture pozyskała prawa do wyprodukowania trójwymiarowego filmu animowanego, opartego o przygody sympatycznego smoczka imieniem Spyro.

Elijah Wood w roli smoka Spyro
Elijah Wood w roli smoka Spyro

wiadomość9 maja 2006

22 kwietnia bieżącego roku po raz pierwszy przybliżyliśmy Wam nowy tytuł z cyklu Spyro the Dragon, zatytułowany The Legend of Spyro: A New Beginning. Dziś powracamy do tematu, a to za sprawą nowych wieści z obozu Sierra Entertainment. Firma ta ogłosiła właśnie nazwiska aktorów, którzy użyczą swoich głosów głównym bohaterom gry.

PS2
XBOX
GCN
GBA
NDS