Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2GBAGCN
Okładka Tak 2: The Staff of Dreams (XBOX)
OkładkaTak 2: The Staff of Dreams (XBOX)

Tak 2: The Staff of Dreams

The Staff of Dreams to kontynuacja trójwymiarowej gry platformowej Tak and the Power of Juju bazującej na serialu animowanym pod tym samym tytułem. Akcja toczy się w prehistorycznej rzeczywistości w której funkcjonują moce magiczne zwane Juju.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tak 2: The Staff of Dreams Premiera

14paź2004

GBA XBOX GCN PS2

The Staff of Dreams to kontynuacja trójwymiarowej gry platformowej Tak and the Power of Juju bazującej na serialu animowanym pod tym samym tytułem. Akcja toczy się w prehistorycznej rzeczywistości w której funkcjonują moce magiczne zwane Juju. Tytułowy bohater Tak to młody uczeń, który dopiero zaczyna się nimi posługiwać.

Przedstawiona w grze historia rozwija wydarzenia z pierwszej części przygód Taka. Pomiędzy dobrem, a złem trwa walka o panowanie nad światem. Odrzucony przez swoje plemię szaman Tlaloc zostaje opanowany rządzą zemsty. Dla własnych celów zdobywa księżycowe kamienie, które pozwalają na kontrolowanie najpotężniejszych magicznych mocy Juju. Tak zostaje wybrany przez swojego nauczyciela, a by odzyskać kamienie i pokonać złego szamana. Młody bohater z trudem wykonuje to zadanie. Jakiś czas po tych wydarzeniach pewnego dnia Tak zapada w drzemkę. Jego nauczyciel - Jibolba nie jest jednak w stanie go przebudzić. Jak się wkrótce okazuje nasz bohater miał we śnie tajemniczą wizję. Aby ją zrozumieć mistrz i uczeń wyruszają do brata Jibolba zwanego JB. Sen nie był przypadkowy - Tlaloc powrócił w jeszcze silniejszej postaci i zdobył niezwykłe berło pozwalające na kontrolowanie koszmarów. Trzeba z nim skończyć raz na zawsze zanim zawładnie umysłami wszystkich mieszkańców świata.

Gracz musi pokierować losami Taka, aby przejść przez zróżnicowany świat gry i stopniowo pozbyć się śladów działalności złowrogiego szamana. Zabawa toczy się w dziewięciu ogromnych powiązanych ze sobą lokacjach: w strefie leśnej, w górach, nad rzeką, w obszarze geotermicznym, na namorzynowych mokradłach, w świecie marzeń, planetarium, świątyni marzeń i wnętrzu tajemniczego sanktuarium. Z czasem zdobywany nowe umiejętności, które pozwolą nam na sprawne radzenie sobie zarówno z przeszkodami terenowymi, jak i przeciwnikami. Tak potrafi teraz lepiej walczyć wykorzystując nowe bronie i artefakty (m.in. Thwark, Bolas, Dream Shaker). Może także skorzystać ze wsparcia trzech nowych bóstw, kontrolować różne stworzenia, aby mu pomagały. Wraz ze wzrostem doświadczenia Tak sam może transformować się w dziewięć zwierzęcych duchów o różnych zdolnościach. Nowością jest także możliwość mieszania wielu magicznych eliksirów, dzięki czemu da się tworzyć własne zaklęcia magiczne.

Tak 2: The Staff of Dreams posiada także wykonaną w unikalnym stylu szatę graficzną i oprawę dźwiękową. Rozgrywka została przygotowana ze sporą dozą oryginalnego humoru i wielu niespodziewanych wydarzeń. Twórcy gry ukryli w grze wiele dodatków i bonusów. Do odblokowania są także różnorodne mini gry w których na wspólnym ekranie może się bawić dwóch graczy jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tak 2: The Staff of Dreams

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
GBA
XBOX
GCN
PS2