Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Tork: Prehistoric Punk (XBOX)
OkładkaTork: Prehistoric Punk (XBOX)

Tork: Prehistoric Punk XBOX

„Tork: Prehistoric Punk” to trójwymiarowa platformówka stworzona przez francuski zespół developerski Tiwak. Został on założony przez osoby odpowiedzialne za dwie pierwsze części „Raymana”.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tork: Prehistoric Punk Premiera XBOX

14stycznia2005

producent: Tiwak SAS wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tork: Prehistoric Punk

Rayman 3: Hoodlum Havoc

KAO the Kangaroo: Round 2

The Hobbit

„Tork: Prehistoric Punk” to trójwymiarowa platformówka stworzona przez francuski zespół developerski Tiwak. Został on założony przez osoby odpowiedzialne za dwie pierwsze części „Raymana”.

Głowny bohater gry – Tork pewnego dnia wraca do osady, w której mieszka wraz z ojcem. Jednak nie ma powodów do radości. Wioska w całości została obrócona w zgliszcza, a wiele jej mieszkańców po prosu zaginęło bez śladu. Tym samym dochodzi do wniosku, że jego ojciec został porwany. Gracz kieruje dalszymi losami małego jaskiniowca na jego drodze do uratowania ojca i zemsty na tajemniczym wrogu.

Na szczęście Tork potrafi korzystać z magicznych mocy, które pozwalają mu podróżować w czasie. Przez 13 poziomów gry odwiedzimy m.in. epokę prehistoryczną, średniowiecze oraz futurystyczny świat, w którym triumfują maszyny. Chłopak nie jest jednak bezbronny – doskonale opanował umiejętność transformowania się w inne istoty m.in. bardzo silnego yeti, skoczną wiewiórkę oraz odpornego na ciosy pancernika.

Z czasem nasz bohater może także opanować nowe specjalne zdolności oraz różne sztuki walki. Mały jaskiniowiec na swojej drodze poza różnymi przeciwnikami i bossami będzie musiał stawić czoła także klęskom żywiołowym jak huragany i trzęsienia ziemi.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tork: Prehistoric Punk: Odpowiednia dla każdego wieku.