Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2GCNXBOX
Okładka KAO the Kangaroo: Round 2 (PC)

Kangurek Kao: Runda 2

KAO the Kangaroo: Round 2

Kontynuacja wydanej w roku 2000 trójwymiarowej platformówki rodzimego studia Tate Multimedia (wcześniej X-Ray Interactive).

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | polskie

Okładka KAO the Kangaroo: Round 2 (PC)

data premiery gry:

4lis2003

PC

15kwi2005

PS2 XBOX GCN

KAO the Kangaroo: Round 2 to już druga gra platformowo-zręcznościowa z sympatycznym, tytułowym kangurem w roli głównej. Za przygotowanie całości odpowiada polskie studio developerskie Tate Interactive, sam program przypomina zaś wybranymi elementami m.in. cykl Rayman, a także „chodzone” produkcje z bandicootem Crashem.

Tym razem zadanie Kao polega na uwolnieniu przedstawicieli wielu gatunków rzadkich zwierząt, które zostały porwane oraz uwięzione przez złego kłusownika Huntera i jego bandę oprychów. Aby tego dokonać, nasz kangur przemierza dwadzieścia kolorowych lokacji (np. las, lodowa kraina), rozmieszczonych w pięciu różnych strefach klimatycznym (od Arktyki po Australię). Na kolejnych poziomach zbieramy rozmaite power-upy, skaczemy po platformach, etc.

W czasie rozgrywki niejednokrotnie przydają się także rękawice bokserskie, jakie nosi Kao (toczymy liczne pojedynki z ponad 30 różnymi rodzajami przeciwników). W sumie, twórcy przygotowali siedem różnych „technik” walki do opanowania podczas wirtualnej rywalizacji (ciosy zadawane ogonem, rzucanie bumerangiem, itp.). Co ciekawe, gracze siedzący przed telewizorami mogą także korzystać z rozmaitych pojazdów czy sprzętu (w stylu chociażby motorówki, deski snowboardowej, katapulty, beczki z wodą i tratwy). Warto dodać, że kangura Kao wspierają teraz przyjaciele (Papuga ukrywająca się w bazie Huntera, która systematycznie dostarcza informacji o zwierzętach złapanych przez Huntera, czy służący radą w trudnych sytuacjach Świetlik). Do tego wszystkiego dochodzą również: ukryte poziomy, jakie można odkryć podczas rywalizacji, jak również prosty, bardzo intuicyjny system sterowania.

Jeżeli chodzi o warstwę audio-wizualną, to KAO the Kangaroo: Round 2 prezentuje bardzo dobry poziom wykonania. Ładnie wyglądają zarówno modele postaci, czy animacje ich ruchów, jak i poszczególne elementy otoczenia, do którego trafiamy razem z prowadzonym kangurem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 4896 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kangurek Kao: Runda 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Kangurek Kao: Runda 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
Kangurek Kao Runda 2 - recenzja gry
Kangurek Kao Runda 2 - recenzja gry

Recenzja 16 stycznia 2004, 11:13

W kwestii sterowania niewiele uległo modyfikacjom. Runda 2 w niczym nie odbiega od standardu znanego z konsol, czy innych zręcznościówek na pecety. Chociaż trzeba przyznać, że o ile na początku zabawy możliwości naszego Kangurka są dosyć ubogie, to wraz z biegiem rozgrywki zyskuje on dodatkowe ruchy. Całe szczęście, że gracz nie został zatopiony w klawiszologii, która pod koniec gry wygląda całkiem imponująco. Zanim nasz Kao nauczy się nowego ciosu, rzutu, czy po prostu ruchu, spotka na swej drodze przyjaciela, który wszystko mu wytłumaczy. Ten jakże popularny na konsolach motyw przyjaciela-nauczyciela jest bardzo przydatny w Rundzie 2. Dzięki niemu gracz na bieżąco poznaje tajniki gry. Oczywiście poznanie nowych możliwości, a sprawne wykorzystywanie ich w grze, to dwie różne rzeczy. Dlatego też zanim Kao ruszy w bój z zestawem nowych ruchów, przyjaciel każe mu troszkę poćwiczyć.

PC
PS2
XBOX
GCN