Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2XBOXGCN
Okładka KAO the Kangaroo: Round 2 (PC)
OkładkaKAO the Kangaroo: Round 2 (PC)

Kangurek Kao: Runda 2

KAO the Kangaroo: Round 2

Kontynuacja wydanej w roku 2000 trójwymiarowej platformówki rodzimego studia Tate Multimedia (wcześniej X-Ray Interactive).

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | polskie

Kangurek Kao: Runda 2 Premiera

4lis2003

PC

15kwi2005

PS2 XBOX GCN

Gry podobne do Kangurek Kao: Runda 2

Beyond Good & Evil

KAO: Tajemnica Wulkanu

Sonic Heroes

KAO the Kangaroo: Round 2 to już druga gra platformowo-zręcznościowa z sympatycznym, tytułowym kangurem w roli głównej. Za przygotowanie całości odpowiada polskie studio developerskie Tate Interactive, sam program przypomina zaś wybranymi elementami m.in. cykl Rayman, a także „chodzone” produkcje z bandicootem Crashem.

Tym razem zadanie Kao polega na uwolnieniu przedstawicieli wielu gatunków rzadkich zwierząt, które zostały porwane oraz uwięzione przez złego kłusownika Huntera i jego bandę oprychów. Aby tego dokonać, nasz kangur przemierza dwadzieścia kolorowych lokacji (np. las, lodowa kraina), rozmieszczonych w pięciu różnych strefach klimatycznym (od Arktyki po Australię). Na kolejnych poziomach zbieramy rozmaite power-upy, skaczemy po platformach, etc.

W czasie rozgrywki niejednokrotnie przydają się także rękawice bokserskie, jakie nosi Kao (toczymy liczne pojedynki z ponad 30 różnymi rodzajami przeciwników). W sumie, twórcy przygotowali siedem różnych „technik” walki do opanowania podczas wirtualnej rywalizacji (ciosy zadawane ogonem, rzucanie bumerangiem, itp.). Co ciekawe, gracze siedzący przed telewizorami mogą także korzystać z rozmaitych pojazdów czy sprzętu (w stylu chociażby motorówki, deski snowboardowej, katapulty, beczki z wodą i tratwy). Warto dodać, że kangura Kao wspierają teraz przyjaciele (Papuga ukrywająca się w bazie Huntera, która systematycznie dostarcza informacji o zwierzętach złapanych przez Huntera, czy służący radą w trudnych sytuacjach Świetlik). Do tego wszystkiego dochodzą również: ukryte poziomy, jakie można odkryć podczas rywalizacji, jak również prosty, bardzo intuicyjny system sterowania.

Jeżeli chodzi o warstwę audio-wizualną, to KAO the Kangaroo: Round 2 prezentuje bardzo dobry poziom wykonania. Ładnie wyglądają zarówno modele postaci, czy animacje ich ruchów, jak i poszczególne elementy otoczenia, do którego trafiamy razem z prowadzonym kangurem.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 4994 głosów czytelników.

Kangurek Kao: Runda 2 cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kangurek Kao: Runda 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Kangurek Kao: Runda 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
PC
PS2
XBOX
GCN