Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 17:35

autor: AlexB

Path of Exile: Legion, polska gra na licencji Vampire: The Masquerade i inne wieści

Dziś piszemy o zapowiedzi i dacie premiery rozszerzenia Legion do Path of Exile, umowie między Paradox Interactive a twórcami Serial Cleanera na grę w uniwersum Wampira: Maskarady, Kangurku Kao: Rundzie 2 na Steamie, kolejnym gameplayu ze Steel Division 2 oraz nowej aplikacji mobilnej czatu Steam. Witajcie w wieściach ze świata.

Zapowiedź i data premiery rozszerzenia Legion do Path of Exile

Nadchodzi nowy dodatek do popularnego darmowego hack'n'slasha Path of Exile. Nazywa się on Legion i pozwoli na wybranie się do krainy, gdzie trwa wieczna wojna. Jako gracze będziemy mogli wyzwolić wojowników biorących w niej udział i pokonać ich, by zdobyć cenne nagrody. Rozszerzenie, prócz warstwy fabularnej, zaoferuje nowe wyzwania, przedmioty, klejnoty, ulepszony system walki wręcz, zmianę balansu potworów we wczesnych fazach zabawy i wiele więcej. Powyżej możecie obejrzeć jego zwiastun.

Path of Exile: Legion ukaże się 7 czerwca na PC, a trzy dni później na Xboksie One oraz PlayStation 4. Zostanie on rzecz jasna udostępniony za darmo, lecz w tym miejscu możecie kupić tzw. Supporter Packi, dające dostęp do różnych specjalnych elementów kosmetycznych i bonusów pokroju ścieżki dźwiękowej, specjalnej rangi na forum itp.

Umowa między Paradox Interactive a firmą iFun4all na grę w uniwersum Wampira: Maskarady

Polacy będą mieli swój wkład w budowę wampirzego uniwersum od Paradoxu. - Path of Exile: Legion, polska gra na licencji Vampire: The Masquerade i inne wieści - wiadomość - 2019-05-23
Polacy będą mieli swój wkład w budowę wampirzego uniwersum od Paradoxu.

Wygląda na to, że wkrótce fani Świata Mroku i Wampira: Maskarady nie będą mogli narzekać na brak rozrywki. W przygotowaniu są już Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 oraz Werewolf: The Apocalypse – Earthblood, lecz to jeszcze nie koniec. Polska firma iFun4all, znana przede wszystkim z gry Serial Cleaner, ogłosiła, że podpisała umowę na okres trzech lat z Paradox Interactive. W jej ramach krakowianie stworzą produkcję rozgrywającą się w popularnym uniwersum od wydawnictwa White Wolf i podzielą się zyskami ze sprzedaży ze szwedzką korporacją.

Na razie tytuł gry tworzonej przez iFun4all nie jest znany. Dowiedzieliśmy się za to kilku innych szczegółów. Cytując komunikat spółki:

Fabuła gry osadzona będzie w świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition, w ramach której gracz wcieli się w postać wampira znajdującego się w samym środku zawiłej rozgrywki personalnej i frakcyjnej, koncentrującej się wokół walki o władzę w Nowym Jorku. Gra ukaże się na platformach dystrybucyjnych PC oraz Nintendo Switch, zaś jej premiera planowana jest jeszcze w 2019 r.

Co jeszcze ciekawe, gra iFun4all ma pod względem historii tworzyć „spójną i uzupełniającą się całość” z innymi cyfrowymi pozycjami ze Świata Mroku, które są obecnie w produkcji. Wygląda zatem na to, że Paradox na poważnie wziął się za budowanie swojej własnej wampirzej sagi.

Kangurek Kao: Runda 2 trafi na platformę Steam

Dobra wiadomość dla wszystkich zagrywających się w dzieciństwie w Kangurka Kao. Pod wpływem próśb fanów studio Tate Multimedia zdecydowało się na wydanie drugiej odsłony tego popularnego zręcznościowego cyklu rodem z Polski na platformie Steam. Stanie się to 1 czerwca. Do sprzedaży trafi klasyczna wersja produkcji, wzbogacona jedynie o kilka udogodnień i atrakcji, jak wsparcie dla wyższych rozdzielczości czy osiągnięcia (via Graczpospolita). Doskonały prezent z okazji Dnia Dziecka? Dla wielu z pewnością tak.

Nowy gameplay ze Steel Division 2

Studio Eugen Systems opublikowało nowy gameplay ze strategii Steel Division 2. Ponad dziesięciominutowy materiał prezentuje turową rozgrywkę na mapie kampanii. W jej ramach będziemy mogli przesuwać nasze armie, organizować zasadzki, okopywać się oraz atakować wrogów. Wszystkie starcia mogą zostać rozstrzygnięte automatycznie, lecz nic nie będzie stało na przeszkodzie, by przenieść się na planszę bitewną i osobiście pokierować swoimi jednostkami w trybie RTS.

Steel Division 2 zadebiutuje wyłącznie na PC 20 czerwca. Nieco wcześniej, bo 29 maja, rozpocznie się kolejna tura zamkniętych beta-testów. Potrwa ona aż do premiery.

Nowa aplikacja mobilna czatu Steam

Steam wychodzi naprzeciw wymaganiom użytkowników mobilnych. - Path of Exile: Legion, polska gra na licencji Vampire: The Masquerade i inne wieści - wiadomość - 2019-05-23
Steam wychodzi naprzeciw wymaganiom użytkowników mobilnych.

Firma Valve udostępniła nową aplikację mobilną czatu Steam. Oferuje ona nie tylko ulepszone okno rozmów, ale również między innymi spersonalizowane powiadomienia, czaty grupowe czy linki zapraszające do grona znajomych. Można ją ściągnąć zarówno z App Store'a (iOS), jak i Google Play (Android).

Obecnie firma Valve pracuje nad dalszym rozwojem zarówno mobilnego czatu, jak i podstawowej aplikacji Steam. Ta druga ma otrzymać znaczne ulepszenia w kwestii bezpieczeństwa konta. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

 1. The Walking Dead Onslaught zwiastun #1
 2. Planet Coaster Ghostbusters
 3. Crystal Crisis zwiastun #1
 4. Ultimate Admiral: Age of Sail zwiastun kampanii brytyjskiej
 5. Outer Wilds zwiastun na premierę
 6. Monster Jam: Steel Titans zwiastun #1
 7. Minecraft Earth zwiastun #1
 8. Genesis Noir zwiastun #1
 9. Follia - Dear Father zwiastun #1
 10. F1 2019 zwiastun #2
 11. Cities: Skylines - Campus zwiastun #1
 12. Blazing Beaks zwiastun #1
 13. AWAY: The Survival Series zwiastun #1