Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 maja 2019, 17:20

autor: Frozen

League of Legends trafi na urządzenia mobilne

Agencja Reuters donosi, że chiński koncern Tencent we współpracy ze studiem Riot Games stworzy mobilną wersję nieustannie popularnej MOB-y League of Legends.

League of Legends zadebiutowało na PC dziesięć lat temu. - League of Legends trafi na urządzenia mobilne - wiadomość - 2019-05-23
League of Legends zadebiutowało na PC dziesięć lat temu.
LEAGUE OF LEGENDS W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: Riot Games
  • Wydawca: Riot Games
  • Gatunek: MOBA
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 6 października 2009 r.

Według agencji Reuters, chińska firma Tencent i amerykańskie studio Riot Games wspólnymi siłami stworzą przenośną wersję gry League of Legends. Deweloperzy z Państwa Środka już kilka lat temu proponowali twórcom LoL-a, że przeniosą ich dzieło na urządzenia mobilne, jednak Riot nie przyjął ówczesnej oferty Chińczyków.

Odmowa amerykańskiej firmy nie zraziła Tencentu, który w listopadzie 2015 roku wydał klona League of Legends na platformy iOS i Android pod tytułem King of Glory. Produkcja szybko stała się najlepiej zarabiającą grą mobilną typu MOBA na świecie, choć większość generowanych przez nią przychodów pochodziła z terytorium Chin. Zachęcony sukcesem swojego pierwszego dzieła Tencent wydał drugiego klona League of Legends pod tytułem Arena of Valor, tym razem stworzonego z myślą o Zachodnich graczach. Produkcja ukazała się na Androida, iOS-a oraz Nintendo Switch. Nie odniosła jednak spodziewanego sukcesu.

Jedno z anonimowych źródeł, na które powołuje się Reuters, twierdzi, że mobilna wersja League of Legends powstaje od ponad roku. Inne źródło dodaje, że raczej nie mamy co liczyć na tegoroczną premierę przenośnej wersji LoL-a. PC-towa wersja gry, chociaż ukazała się prawie dziesięć lat temu, wciąż jest jednym z najpopularniejszych tytułów na tę platformę.

W zeszłym roku produkcja wygenerowała 1,4 miliarda dolarów przychodu. Mobilna wersja tytułu mogłaby znacznie poprawić ten wynik, przyciągając do siebie graczy z Azji, którzy z reguły dużo bardziej wolą grać na urządzeniach przenośnych niż na PC i konsolach stacjonarnych.

  1. Oficjalna strona gry League of Legends