Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2019, 11:27

autor: Froozyy

Qiyana, Cesarzowa Żywiołów, nową bohaterką League of Legends

Riot Games przedstawiło kolejną postać, która trafi do LoL-a, popularnej gry MOBA. Jest nią Qiyana, Cesarzowa Żywiołów. Krótka zapowiedź wskazuje na to, że w walce bohaterka będzie używała żywiołów przyrody.

Qiyana, Cesarzowa Żywiołów, czyli najnowsza bohaterka League of Legends. - Qiyana, Cesarzowa Żywiołów, nową bohaterką League of Legends - wiadomość - 2019-06-07
Qiyana, Cesarzowa Żywiołów, czyli najnowsza bohaterka League of Legends.

Riot Games, autorzy popularnej gry MOBA League of Legends, zaprezentowali najnowszą bohaterkę, która już wkrótce trafi do puli dostępnych postaci. Krótki zwiastun nie pokazuje za wiele, ale możemy z niego wywnioskować, w jaki sposób będzie walczyć Qiyana, Cesarzowa Żywiołów. Posługuje się ona albo pewnego rodzaju potrójnym ostrzem, albo sporych rozmiarów czakramem (płaska metalowa obręcz służąca do rzucania).

Póki co nie poznaliśmy dokładnych umiejętności Cesarzowej Żywiołów, lecz możemy domyślać się, że zrobi ona użytek z czterech żywiołów przyrody – ognia, wody, ziemi oraz powietrza. Poza tym w zapowiedzi Qiyana wspomina o tym, że stworzyła dżungle, nadała kształt lądom, a rzeki wiją się dla niej, co może sugerować, że postać otrzyma możliwość modyfikowania terenu.

Oprócz tego poznaliśmy nazwę nowej rasy żyjącej w świecie League of Legends. Opis pod zwiastunem bohaterki mówi: „Lud Ixaocanu chwali jej sprawność. Zaraz zrobi to cały świat.” Sugeruje to, że Qiyana wywodzi się ze starożytnej rasy zamieszkującej głebokie dżungle Rutenerry. Wprowadzanie nowej rasy do gry jest rzadkością, dlatego jesteśmy bardzo ciekawi, co nowego przygotowało Riot Games pod tym względem. Na więcej informacji przyjdzie nam jednak poczekać kilka dni.

Nowa rasa najprawdopodobniej zamieszkuje dżungle Rutenerry. - Qiyana, Cesarzowa Żywiołów, nową bohaterką League of Legends - wiadomość - 2019-06-07
Nowa rasa najprawdopodobniej zamieszkuje dżungle Rutenerry.

Według wcześniejszych wypowiedzi pracowników Riot Games, nowa bohaterka prawdopodobnie będzie pełniła rolę AD zabójcy. Wszystko okaże się na dniach, kiedy to dojdzie do oficjalnego przedstawienia postaci oraz jej umiejętności.

Graczy na pewno cieszy fakt, że w ostatnim czasie Riot Games przyspieszyło udostępnianie bohaterów. W przeciągu ostatniego miesiąca dostaliśmy nową wspierającą – Yuumi, zapowiedź przerobienia jednej z najstarszych postaci LoL-a – Mordekaisera, oraz zapowiedź Qiyany. Jak tłumaczą pracownicy Riot, jest to spowodowane zbliżającymi się wakacjami i większą aktywnością graczy w tym czasie.