Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDSwitchiOS
Okładka Arena of Valor (AND)
OkładkaArena of Valor (AND)

Arena of Valor

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych sieciowa gra bitewna z gatunku MOBA, opracowana przez wewnętrzne studio deweloperskie firmy Tencent Games. Arena of Valor wzorowana jest na pecetowym przeboju League of Legends i pod względem mechaniki powiela wszystkie schematy gatunku.

Akcji | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | widok izometryczny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arena of Valor Premiera

12paź2016

AND

20lut2017

iOS

25wrz2018

Switch

producent: Tencent wydawca: Tencent Strona oficjalna

Arena of Valor to wydana na system AND, Switch i iOS sieciowa gra bitewna należąca do gatunku MOBA. Tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja wzorowana jest na pecetowym przeboju League of Legends i opracowało ją wewnętrzne studio chińskiej firmy Tencent Games.

Mechanika

Gra odtwarza na urządzeniach mobilnych wszystkie podstawowe mechanizmy gatunku. Cała zabawa obraca się więc wokół sieciowych potyczek, w których biorą udział dwie, maksymalnie pięcioosobowe drużyny. Każdy uczestnik zabawy kontroluje pojedynczego bohatera wybranego z obszernej galerii postaci, dysponujących różnorodnymi cechami oraz unikalnymi zdolnościami specjalnymi.

Rozgrywki toczą się na mapie, na której każda drużyna posiada własną bazę. Warunkiem wygranej jest zniszczenie centrum dowodzenia strony przeciwnej. Zabawę urozmaicają wieżyczki strażnicze oraz sterowane przez sztuczną inteligencję jednostki sojusznicze, które automatycznie atakują siły wroga.

Wydane na system AND, Switch i iOS Arena of Valor kładzie nacisk na grę zespołową. Aby zwyciężyć, gracze muszą ze sobą dobrze współpracować i nauczyć się sprawnie wykorzystywać zdolności swoich postaci nie tylko do skutecznego atakowania wrogów, ale również wspierania towarzyszy broni.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie rozgrywki multiplayer w wariantach jeden na jednego, trzech na trzech lub pięciu na pięciu. Liczebność zawodników jest jedyną różnicą między tymi trybami; zasady zabawy pozostają bez zmian.

Pozostałe informacje

Arena of Valor jest klonem League of Legends. Praktycznie wszystkie elementy gry, poczynając od mechaniki, poprzez dokładny układ mapy, aż po styl graficzny, zostały zaczerpnięte wprost z tego przeboju. W tym wypadku trudno jednak mówić o jakiejkolwiek kradzieży. Firma Tencent jest bowiem właścicielką marki League of Legends oraz odpowiedzialnego za nią studia Riot Games. Po prostu zamiast tworzyć konwersję, chińska korporacja opracowała nowy tytuł bazujący na rozwiązaniach z LoL’a. Jednocześnie wprowadzono także drobne zmiany, które dopasowują rozgrywkę do specyfiki zabawy mobilnej, sprawiając, że potyczki są szybsze, a same mecze krótsze.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Arena of Valor: 12+

Arena of Valor Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS
Switch