Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSANDSwitch
Okładka Arena of Valor (iOS)

Arena of Valor

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych sieciowa gra bitewna z gatunku MOBA, opracowana przez wewnętrzne studio deweloperskie firmy Tencent Games. Arena of Valor wzorowana jest na pecetowym przeboju League of Legends i pod względem mechaniki powiela wszystkie schematy gatunku.

Akcji | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | widok izometryczny | multiplayer

Okładka Arena of Valor (iOS)

producent: Tencent

wydawca: Tencent

Strona oficjalna

data premiery gry:

12paź2016

AND

20lut2017

iOS

25wrz2018

Switch

Arena of Valor to wydana na system AND, Switch i iOS sieciowa gra bitewna należąca do gatunku MOBA. Tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja wzorowana jest na pecetowym przeboju League of Legends i opracowało ją wewnętrzne studio chińskiej firmy Tencent Games.

Mechanika

Gra odtwarza na urządzeniach mobilnych wszystkie podstawowe mechanizmy gatunku. Cała zabawa obraca się więc wokół sieciowych potyczek, w których biorą udział dwie, maksymalnie pięcioosobowe drużyny. Każdy uczestnik zabawy kontroluje pojedynczego bohatera wybranego z obszernej galerii postaci, dysponujących różnorodnymi cechami oraz unikalnymi zdolnościami specjalnymi.

Rozgrywki toczą się na mapie, na której każda drużyna posiada własną bazę. Warunkiem wygranej jest zniszczenie centrum dowodzenia strony przeciwnej. Zabawę urozmaicają wieżyczki strażnicze oraz sterowane przez sztuczną inteligencję jednostki sojusznicze, które automatycznie atakują siły wroga.

Wydane na system AND, Switch i iOS Arena of Valor kładzie nacisk na grę zespołową. Aby zwyciężyć, gracze muszą ze sobą dobrze współpracować i nauczyć się sprawnie wykorzystywać zdolności swoich postaci nie tylko do skutecznego atakowania wrogów, ale również wspierania towarzyszy broni.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie rozgrywki multiplayer w wariantach jeden na jednego, trzech na trzech lub pięciu na pięciu. Liczebność zawodników jest jedyną różnicą między tymi trybami; zasady zabawy pozostają bez zmian.

Pozostałe informacje

Arena of Valor jest klonem League of Legends. Praktycznie wszystkie elementy gry, poczynając od mechaniki, poprzez dokładny układ mapy, aż po styl graficzny, zostały zaczerpnięte wprost z tego przeboju. W tym wypadku trudno jednak mówić o jakiejkolwiek kradzieży. Firma Tencent jest bowiem właścicielką marki League of Legends oraz odpowiedzialnego za nią studia Riot Games. Po prostu zamiast tworzyć konwersję, chińska korporacja opracowała nowy tytuł bazujący na rozwiązaniach z LoL’a. Jednocześnie wprowadzono także drobne zmiany, które dopasowują rozgrywkę do specyfiki zabawy mobilnej, sprawiając, że potyczki są szybsze, a same mecze krótsze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Arena of Valor

12+

Wymagania sprzętowe Arena of Valor

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Fortnite zarobiło 1,8 mld dolarów w 2019 roku
Fortnite zarobiło 1,8 mld dolarów w 2019 roku

wiadomość3 stycznia 2020

Firma SuperData podsumowała wyniki cyfrowego rynku gier za 2019 rok. Najlepiej zarabiającą produkcją free-to-play było Fortnite, które wygenerowało 1,8 mld dolarów przychodu. League of Legends przyniosło 1,5 mld dol.

Dystrybucja cyfrowa w czerwcu - dominacja League of Legends i Fortnite
Dystrybucja cyfrowa w czerwcu - dominacja League of Legends i Fortnite

wiadomość26 lipca 2018

Firma SuperData opublikowała obejmujące cały światowy rynek zestawienia najbardziej dochodowych gier cyfrowych za czerwiec tego roku. Na PC liderem tradycyjnie było League of Legends, na konsolach triumfowało Fortnite: Battle Royale, a na rynku mobilnym bezkonkurencyjne okazało się Honour of Kings / Arena of Valor.

Rynek gier mobilnych w Azji Południowo-Wschodniej wart ponad miliard dolarów
Rynek gier mobilnych w Azji Południowo-Wschodniej wart ponad miliard dolarów

wiadomość26 listopada 2017

Firma analityczna Niko Partners opublikowała raport dotyczący rynku gier mobilnych w Azji Południowo-Wschodniej (czyli przede wszystkim w Chinach). Dowiedzieliśmy się m.in., że do 2021 roku liczba graczy wzrośnie do 250 milionów, a do najpopularniejszych tytułów w tym regionie należą Mobile Legends i Arena of Valor.

Dystrybucja cyfrowa w sierpniu - znaczny wzrost rynku darmowych gier MMO
Dystrybucja cyfrowa w sierpniu - znaczny wzrost rynku darmowych gier MMO

wiadomość30 września 2017

W najnowszym raporcie firmy analitycznej SuperData możemy wyczytać, że rynek darmowych gier MMO urósł w porównaniu do sierpnia 2016 roku aż o 28%. Natomiast przychody generowane w cyfrowej dystrybucji sięgnęły w zeszłym miesiącu blisko 8 miliardów dolarów. Pierwsze miejsca na listach hitów okupują League of Legends, GTA V i Arena of Valor.

Dystrybucja cyfrowa w lipcu - League of Legends, GTA V i Arena of Valor ponownie bezkonkurencyjne
Dystrybucja cyfrowa w lipcu - League of Legends, GTA V i Arena of Valor ponownie bezkonkurencyjne

wiadomość25 sierpnia 2017

Firma SuperData opublikowała zestawienia najbardziej dochodowych gier cyfrowych za lipiec tego roku. Na PC wygrało League of Legends, na konsolach Grand Theft Auto V, a rynek mobilny zdominowało Arena of Valor (znane też jako Honour of Kings lub, do niedawna, Strike of Kings).

AND
iOS
Switch