Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2018, 13:45

autor: Adrian Werner

Dystrybucja cyfrowa w czerwcu - dominacja League of Legends i Fortnite

Firma SuperData opublikowała obejmujące cały światowy rynek zestawienia najbardziej dochodowych gier cyfrowych za czerwiec tego roku. Na PC liderem tradycyjnie było League of Legends, na konsolach triumfowało Fortnite: Battle Royale, a na rynku mobilnym bezkonkurencyjne okazało się Honour of Kings / Arena of Valor.

Na PC niezmiennie rządzi League of Legends - Dystrybucja cyfrowa w czerwcu - dominacja League of Legends i Fortnite  - wiadomość - 2018-07-26
Na PC niezmiennie rządzi League of Legends

Grupa analityczna SuperData opublikowała raport z czerwcowymi wynikami dystrybucji cyfrowej na rynku gier. W minionym miesiącu ten segment na całym świecie wygenerował 9,1 miliarda dolarów przychodu, co stanowi spory wzrost w porównaniu z 7,9 mld wypracowanymi w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Nie podano podziału na poszczególne platformy. Analitycy poinformowali jedynie, że gry pecetowe zaliczyły lekki spadek przychodów w porównaniu z czerwcem 2017 roku, podczas gdy konsolowe i mobilne wzrosły o 23%.

Tradycyjnie najciekawszym elementem raportu SuperData były zestawienia najpopularniejszych gier czerwca. Analizując je, warto pamiętać, że wszystkie poniższe listy są ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Dungeon Fighter Online

3.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

4.

Crossfire

5.

Fantasy Westward Journey Online II

6.

Fortnite: Battle Royale

7.

World of Warcraft

8.

World of Tanks

9.

Dota 2

10.

Counter-Strike: Global Offensive

W czerwcu sprzedano 4,7 mln egzemplarzy PlayerUnknown’s Battlegrounds w serwisie Steam, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii tej gry. Tak nagły wzrost zainteresowania wynikał z obniżki ceny w trakcie letniej wyprzedaży na Steamie.

Analitycy zwrócili także uwagę na dobrą kondycję The Sims 4. Najnowszy dodatek, zatytułowany Cztery pory roku, w pierwszych ośmiu dniach od premiery sprzedał się w ponad 800 tys. egzemplarzy, co jest drugim najlepszym wynikiem spośród rozszerzeń do tej gry.

  1. Czerwiec najlepszym miesiącem dla PUBG od października ubiegłego roku
  2. Doskonałe wyniki sprzedaży dodatku The Sims 4 Cztery pory roku

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Fortnite: Battle Royale

2.

FIFA 18

3.

Call of Duty: WWII

4.

The Crew 2

5.

Grand Theft Auto V

6.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

7.

NBA 2K18

8.

God of War

9.

Far Cry 5

10.

Overwatch

Na konsolach zwrócono uwagę na wyniki Call of Duty: WWII. Gra radzi sobie lepiej niż Call of Duty: Infinite Warfare w analogicznym okresie, ale gorzej niż Call of Duty: Black Ops III.

Ponadto dzięki raportowi dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym miesiącu sprzedano 700 tysięcy cyfrowych egzemplarzy The Crew 2. Jest to całkiem dobry wynik, gdyż gra ukazała się 29 czerwca.

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Honour of Kings/Arena of Valor

2.

QQ Speed

3.

Pokemon GO

4.

Knives Out

5.

Fantasy Westward Journey

6.

Clash Royale

7.

Monster Strike

8.

Fate/Grand Order

9.

Candy Crush Saga

10.

Clash of Clans

W czerwcu zanotowano wyraźny wzrost zainteresowania Pokemon GO. Duża w tym zasługa wprowadzenia wyczekiwanego od dnia premiery gry systemu wymiany stworków między trenerami.

  1. Pokemon GO z niesłabnącą popularnością w dwa lata po premierze
  2. Pokemon GO wciąż na topie. Debiut listy znajomych i systemu wymiany