Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2018, 12:05

Doskonałe wyniki sprzedaży dodatku The Sims 4 Cztery pory roku

Pomimo prawie czterech lat na karku The Sims 4 wciąż cieszy się dużą popularnością. Najnowszy dodatek, czyli Cztery pory roku, w pierwszych ośmiu dniach od premiery sprzedał się w ponad 800 tys. egzemplarzy, co jest drugim najlepszym wynikiem spośród rozszerzeń do tej gry.

Najnowszy dodatek cieszy się dużym wzięciem. - Doskonałe wyniki sprzedaży dodatku The Sims 4 Cztery pory roku - wiadomość - 2018-07-26
Najnowszy dodatek cieszy się dużym wzięciem.
THE SIMS 4 SEASONS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: EA Maxis
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: symulacje
  4. Platformy: wpierw PC, potem konsole
  5. Data premiery na PC: 22 czerwca 2018 r.

Wielu graczy pecetowych zastanawiało się zapewne, jaka jest obecnie kondycja marki The Sims. Niegdyś seria ta była na szczycie rynku PC, ale dzisiaj jej blask został mocno przyćmiony przez inne produkcje. Okazuje się jednak, że mimo to Electronic Arts nie ma powodów do narzekań. Kilka godzin temu grupa analityczna Super Data opublikowała podsumowanie wyników branży gier za czerwiec tego roku. The Sims 4 nie znalazło się co prawda w dziesiątce najlepiej zarabiających produkcji pecetowych, ale w raporcie podkreślono popularność tej pozycji.

Okazuje się, że dodatek The Sims 4: Cztery pory roku (ang. The Sims 4 Seasons) zakupiło w ubiegłym miesiącu ponad 800 tysięcy osób. Liczba ta jest tym bardziej imponująca, gdy weźmie się pod uwagę, że rozszerzenie ukazało się dopiero 22 czerwca.

Co więcej, jak dobra jest obecna kondycja The Sims 4, najlepiej ilustruje fakt, że Cztery pory roku są drugim najszybciej sprzedającym się dodatkiem w historii tej gry. Natomiast pozycję numer jeden w tej kategorii zajmują wydane w listopadzie zeszłego roku Psy i koty.

Warto pamiętać, że The Sims 4 nie jest już młodą produkcją. We wrześniu gra będzie obchodziła czwarte urodziny. Fakt, że najszybciej sprzedające się dodatki stanowią te wydane w ostatnich kilkunastu miesiącach, sugeruje, iż trwający obecnie trzeci rok tytułu jest najlepszym z dotychczasowych.

To ważna informacja dla fanów gry, gdyż ostatnio mieli oni powody do niepokoju. W kwietniu firma Electronic Arts zwolniła kilku ważnych deweloperów zajmujących się The Sims 4, a część pozostałego zespołu została przeniesiona do prac nad The Sims Mobile. Doskonałe wyniki sprzedaży dodatku Cztery poru roku oznaczają, że wydawca raczej szybko nie porzuci rozwijania pecetowej odnogi marki.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Sims 4