Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka The Sims 4: Cats & Dogs (PC)
OkładkaThe Sims 4: Cats & Dogs (PC)

The Sims 4: Psy i koty

The Sims 4: Cats & Dogs

Kolejne rozszerzenie do popularnego symulatora życia The Sims 4 firmy EA Maxis z 2014 roku. Dodatek zatytułowany Psy i Koty wprowadza do gry tytułowe zwierzęta, dzięki czemu każda rodzina simów może zdecydować się na przyjęcie pod swój dach wybranego czworonożnego pupila.

To jest dodatek do gry The Sims 4.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | symulator życia

The Sims 4: Psy i koty Premiera

10lis2017

PC

31lip2018

PS4 XONE

Gry podobne do The Sims 4: Psy i koty

The Sims: Historie ze świata zwierząt

Catz (2006)

Mewgenics

The Sims 4: Psy i koty to następny pakiet zawartości, który pogłębia rozgrywkę w tytule The Sims 4 – produkcji wydanej w 2014 roku. Dodatek wymaga do działania podstawowej wersji gry i udostępnia graczom tytułowych futrzastych milusińskich.

Mechanika

The Sims 4: Psy i koty dodaje do rozgrywki zwierzęta udomowione przez człowieka tysiące lat temu. Dzięki temu DLC każda rodzina może zdecydować się na przyjęcie do swego domu najlepszego przyjaciela człowieka lub „nieoficjalnego szefa wszystkiego”, który chodzi własnymi drogami.

W wielkim stylu powraca narzędzie Stwórz Zwierzaka, które pozwala na dopasowanie milusińskiego do naszych upodobań. Na początku procesu na gracza czekają setki znanych ras tych zwierząt, lecz na tym nie kończą się trudne wybory. Użytkownik może bowiem dość dowolnie mieszać ze sobą dwie rasy, a nawet dopasowywać poszczególne elementy jak ogon czy kształt uszu, by stworzyć idealnego towarzysza życiowego (który nie kłóci się o skarpetki zostawione w korytarzu). Na koniec można też dowolnie dopasowywać kolor futra, tworząc typowe umaszczenia, spersonalizowane wzory czy nawet wprowadzać nieco psychodeliczne elementy jak różowe paski na ogonie. Do dyspozycji właścicieli oddano także wiele ubranek i innych elementów „zwierzęcej garderoby” jak obroże, chusty, kokardy itd.

Zwierzaki zachowują się dynamicznie – przykładowo kot może uciec przed psem na drzewo czy lodówkę, a psiak kopie w ogródku, uczy się sztuczek lub goni okoliczne ptaki podczas spaceru. Podobnie jak w życiu futrzaki mają też indywidualne charaktery. Jeden pies lubi ganiać się z innymi, a inny leżeć godzinami na kanapie. Kot A przynosi swojej pani upolowaną zdobycz, a kot B ucieka gdzie pieprz rośnie, gdy tylko słyszy odkurzacz. Oczywiście do gry dodano także wiele elementów wystroju i przedmiotów przeznaczonych dla naszych czworonogów.

Zwierzęta mogą też zachorować, ale nie ma powodów do obaw. Rozszerzenie dodaje bowiem kliniki weterynaryjne, a nasze simy mogą zostać lekarzami zwierząt albo nawet prowadzić własną praktykę.

Ostatnia modyfikacja 17 października 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Sims 4: Psy i koty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

The Sims 4: Psy i koty Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz/AMD Athlon 64 4000+ 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 9600M/Radeon HD 3650 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4570 3.2 GHz/AMD Athlon X4 3.7 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE