Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 4: Seasons (PC)

The Sims 4: Cztery pory roku PC

The Sims 4: Seasons

Cztery pory roku to dostępny na PC kolejny dodatek do gry The Sims 4. Wprowadza on do niej tytułowe pory roku, wraz z unikalnymi warunkami pogodowymi i świętami.

To jest dodatek do gry The Sims 4.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims 4: Seasons (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22czerwca2018

22czerwca2018

pudełko PL

22czerwca2018

Origin

The Sims 4 Seasons (wydane w Polsce jako The Sims 4: Cztery pory roku) to opracowany z myślą o platformie PC dodatek do symulacji The Sims 4 z 2013 roku. Obie produkcje opracowało studio EA Maxis.

Mechanika

Zgodnie z tytułem, dodatek wzbogaca życia Simów o cztery pory roku. Każda z nich posiada odmienne warunki pogodowe, unikalne święta oraz liczne rodzinne zajęcia. Przykładowo, zimą bohaterowie ulepią bałwana i spróbują sił w jeździe na łyżwach, wiosną mogą skakać po kałużach oraz zdobywać odznaki jako harcerze, latem będą schładzali się w rodzinnych basenach, a jesienią zajmą się zbieraniem miodu.

Stale zmieniająca się pogoda i cykl pór roku nie tylko zapewniają nowe aktywności, ale wpływają również na związki Simów. W grze pojawiły się także liczne święta, takie jak Nowy Rok, Dzień Miłości, Święto Zbiorów czy Zimowa Fiesta z udziałem Papcia Mroza. Każdej z tych okazji towarzyszą nowe elementy wystroju. Nie zabrakło również opcji tworzenia spersonalizowanych świąt, pozwalających nam samodzielnie zdecydować, jakie tradycje będą pielęgnowali nasi podopieczni.

Ponadto gracz dostaje dodatkowe możliwości rozwijania talentów ogrodniczych Simów. Floryści otrzymali nowe zajęcia obejmujące tworzenie kompozycji z kwiatów oraz rozwożenie ich po mieście. Inni podopieczni wybiorą karierę botaniczną, co umożliwi im analizowanie roślin, pisanie prac naukowych, tworzenie teorii oraz walkę o granty na badania. Nie zabrakło również niedostępnych wcześniej strojów i obiektów.

Tryby gry

Dodatek The Sims 4: Cztery pory roku pozwala wyłącznie na zabawę w trybie dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Wydany na PC dodatek The Sims 4 Seasons nie różni się poziomem oprawy graficznej od The Sims 4. Warto wspomnieć, że jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 18 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.6 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do The Sims 4: Cztery pory roku

Klasyfikacja PEGI The Sims 4: Cztery pory roku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 4: Cztery pory roku

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.33 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 6600 / Radeon X1300 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Doskonałe wyniki sprzedaży dodatku The Sims 4 Cztery pory roku
Doskonałe wyniki sprzedaży dodatku The Sims 4 Cztery pory roku

wiadomość26 lipca 2018

Pomimo prawie czterech lat na karku The Sims 4 wciąż cieszy się dużą popularnością. Najnowszy dodatek, czyli Cztery pory roku, w pierwszych ośmiu dniach od premiery sprzedał się w ponad 800 tys. egzemplarzy, co jest drugim najlepszym wynikiem spośród rozszerzeń do tej gry.

Wszystko o The Sims 4 (dodatki i DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #10
Wszystko o The Sims 4 (dodatki i DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #10

wiadomość25 stycznia 2017

Kompendium zawiera najważniejsze informacje o nowej odsłonie The Sims, które miejmy nadzieję pozwolą ocenić czy warto zainteresować się tytułem i zdecydować się na jego zakup. Wśród zebranych ciekawostek znajdziemy opis nowych systemów rozgrywki, wymagania sprzętowe oraz materiały wideo.

FIFA 18 i The Sims 4 nadal dominują na liście bestsellerów w sieci Empik
FIFA 18 i The Sims 4 nadal dominują na liście bestsellerów w sieci Empik

wiadomość12 lipca 2018

W kolejnym zestawieniu najlepiej sprzedających się gier w sieci salonów Empik nastąpiły jedynie niewielkie przetasowania. Królem i królową okresu wakacyjnego pozostają FIFA 18 i Sims 4 wraz z dodatkami. Na PC całkiem nieźle poradził sobie Overwatch, a na konsolach o pozycję walczą Lego Iniemamocni.

Piłkarska gorączka nie opuszcza sieci Empik
Piłkarska gorączka nie opuszcza sieci Empik

wiadomość2 lipca 2018

Niewiele się zmienia w sieci Empik. Wśród najchętniej kupowanych gier przez klientów tych sklepów wciąż królują dwa tytuły – FIFA 18 oraz The Sims 4. Ponadto od dziś wszyscy posiadacze karty Mój Empik mogą zakupić Overwatch: Game of the Year Edition w wersji na dowolną platformę za 89,99 złotych.

Cztery pory roku kolejnym dodatkiem do The Sims 4
Cztery pory roku kolejnym dodatkiem do The Sims 4

wiadomość25 maja 2018

Firma Electronic Arts zapowiedziała The Sims 4: Cztery pory roku (ang. The Sims 4: Seasons), czyli kolejny dodatek do gry The Sims 4. Rozszerzenie zadebiutuje za niecały miesiąc.