Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2021, 08:23

Honor of Kings: World - zapowiedziano RPG z otwartym światem

Zapowiedziano Honor of Kings: World, czyli RPG akcji z otwartym światem, będące spin-offem popularnej gry MOBA. Pierwszy zwiastun prezentuje się imponująco.

W SKRÓCIE:
  1. MOBA Honor of Kings otrzyma spin-off zatytułowany Honor of Kings: World,
  2. będzie to RPG z otwartym światem i zręcznościowym systemem walki,
  3. na razie nie podano platform sprzętowych ani planowanej daty premiery,
  4. w pracach bierze udział Liu Cixin, czyli pisarz znany z Problemu trzech ciał.

Mobilne MOBA Honor of Kings (w Europie działające pod tytułem Arena of Valor) to obecnie jedna z najlepiej zarabiających i najpopularniejszych gier na rynku. Produkcja jest jednak fenomenem głównie w Azji, a na Zachodzie pozostaje relatywnie mało znana. Niemniej wkrótce otrzymamy możliwość poznania tej marki z nowej strony. Firma Tencent zapowiedziała bowiem RPG zatytułowane Honor of Kings: World.

Produkcja zaoferuje otwarty świat. Z wypuszczonego zwiastuna wynika, że będzie to RPG akcji z mocno zręcznościowym system walki. Gracz ma kontrolować pojedynczego bohatera, którego w starciach wspierać będą towarzysze broni. Trailer prezentuje się obiecująco. Widać, że jest to wysokobudżetowa produkcja, a system potyczek zapowiada się ciekawie.

Honor of Kings: World opowie historię młodego wojownika, który uda się do zlokalizowanej w krainie Jixia akademii specjalizującej się w szkoleniu bohaterów. Zanim zostanie do niej przyjęty, czeka go jednak wymagający egzamin.

Informacje na temat projektu są na razie skromne. Nie znamy planowanej daty premiery. Gra ma trafić na wiele platform sprzętowych, ale nie sprecyzowano jakich. Podkreślono za to, że produkcja skierowana będzie do graczy na całym świecie, w przeciwieństwie do pierwowzoru z gatunku MOBA, który odnosi sukcesy głównie w Azji.

Honor of Kings: World powstaje w chińskim studiu TiMi, czyli zespole, który opracował również Honor of Kings, Call of Duty Mobile oraz Pokemon Unite. Ciekawe jest to, że do prac nad projektem zaangażowany został Liu Cixin, czyli chiński pisarz znany z Problemu trzech ciał (ang. The Three-Body Problem) – jednej z najczęściej nagradzanych powieści science-fiction ostatnich lat. Ma on zadbać o to, aby gra oferowała unikalne spojrzenie na chińską kulturę.

  1. Oficjalna strona TiMi Studios