Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOSSwitch
Okładka Pokemon Unite (AND)
OkładkaPokemon Unite (AND)

Pokemon Unite

Pokemon Unite to gra typu MOBA, w której kontrolujemy stworki znane z serii gier i anime Pokemon. Produkcja oferuje tryb wieloosobowy 5 vs 5 i wprowadza kilka zmian do znanej formuły. Za jej opracowanie odpowiadają firmy The Pokemon Company oraz TiMi Studios.

Akcji | MOBA | zagraj za darmo | widok izometryczny | Pokemon | sieciowe | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Unite Premiera

21lip2021

Switch

22wrz2021

AND iOS

Gry podobne do Pokemon Unite

The Witcher Battle Arena

Vainglory

Arena of Valor

E3 2021

Pokemon Unite jest grą akcji typu MOBA, w której gracze mogą toczyć ze sobą walki z udziałem tytułowych stworków. Produkcja kładzie nacisk na sieciowy tryb wieloosobowy oraz współpracę pomiędzy członkami drużyny. Tytuł został opracowany przez firmy The Pokemon Company oraz TiMi Studios. Wydawcą jest Tencent.

Mechanika

Pokemon Unite przypomina inne mobilne gry strategiczne typu MOBA. Akcja toczy się na typowej mapie, na której krańcach znajdują się bazy należące do obydwu stron konfliktu. Świat gry obserwujemy z perspektywy izometrycznej, a nadrzędnym celem rozgrywki jest pokonanie przeciwnej drużyny. Kluczową rolę odgrywa współpraca pomiędzy członkami zespołu.

Omawiana produkcja wprowadza do znanej formuły dwie nowości – po pierwsze naszym głównym celem jest pokonywanie Pokemonów znajdujących się na mapie oraz kontrolowanych przez przeciwnika. Zdobywamy dzięki temu Pokeballe. Po drugie, zwycięstwo osiągamy nie tyle niszcząc bazę wroga, co zdobywając więcej punktów od niego - otrzymujemy je za wykonywanie pokemonami wsadów Pokeballami do wirtualnych koszy.

Klasycznie dla serii Pokemon (oraz gier typu MOBA), w miarę postępów w rozgrywce nasze stworki ewoluują i zdobywają nowe umiejętności.

Tryby gry

W Pokemon Unite możemy grać z innymi lub zmierzyć się z Pokemonami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Podstawą rozgrywki jest jednak sieciowy tryb wieloosobowy przygotowany z myślą o dziesięciu graczach (5 vs 5). Warto odnotować, że gra wspiera rozgrywkę międzyplatformową – użytkownicy poszczególnych urządzeń mogą bawić się wspólnie.

Kwestie techniczne

Pokemon Unite posiada dość ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Pod tym względem produkcja nie odbiega znacząco od innych gier opartych na licencji Pokemon. Mamy tu wyrazistą kolorystykę oraz klasyczną, mangową stylistykę. Na uwagę zasługują przede wszystkim modele poszczególnych pokemonów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Pokemon Unite: Odpowiednia dla każdego wieku.

Pokemon Unite Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS
Switch