Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Call of Duty: Mobile (AND)

Call of Duty: Mobile

Mobilny sieciowy FPS korzystający z modelu free-to-play, wyprodukowany przez chińską firmę Tencent. Call of Duty: Mobile odtwarza najważniejsze mapy i tryby z głównych odsłon podserii Modern Warfare i Black Ops, wliczając w to wariant battle royale.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki | Battle Royale

Okładka Call of Duty: Mobile (AND)

data premiery gry:

1paź2019

iOS AND

Call of Duty: Mobile to pierwszoosobowa strzelanka nastawiona na potyczki sieciowe. Grę opracowała firma Tencent i jest ona mobilną odsłoną poboczną przebojowego cyklu FPS z konsol i pecetów. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Mechanika

Gra odtwarza na smartfonach i tabletach podstawowe elementy rozgrywek wieloosobowych z głównych części serii. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a zabawa polega na toczeniu sieciowych potyczek z innymi graczami za pomocą bogatego arsenału broni palnej.

Autorzy Call of Duty: Mobile czerpali pełnymi garściami z dorobku wcześniejszych odsłon cyklu. W grze pojawiają się dobrze znani bohaterowie, a wśród map nie zabrakło klasyków pokroju Nuketown, Crash czy Hijacked. Również uzbrojenie zaczerpnięto z odsłon marki dostępnych na pecetach i konsolach, głównie z cykli Black Ops oraz Modern Warfare. Wszystko to, podobnie jak mechanizmy rozgrywki, zostało gruntownie zmodyfikowane, tak aby pasowało do mobilnej specyfiki.

Tryby gry

Call of Duty: Mobile oferuje wiele trybów rozgrywki. Gracze mogą bawić się m.in. w Team Deathmatch, Search and Destroy oraz Free-for-All, czyli wariantach potyczek znanych z głównych odsłon marki.

Kwestie techniczne

Gra może pochwalić się atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną, wiernie odtwarzającą klimat części serii, z których czerpie najważniejsze elementy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 100  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Mobile

Wymagania wiekowe Call of Duty: Mobile

16+

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Mobile

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Activision liczy, że Diablo Immortal powtórzy sukces CoD: Mobile
Activision liczy, że Diablo Immortal powtórzy sukces CoD: Mobile

wiadomość5 sierpnia 2020

Według Dennisa Durkina, dyrektora finansowego w Activision Blizzard, sukces ubiegłorocznego Call of Duty: Mobile stanowi dowód na to, że strategia firmy co do wydawania na telefony i tablety gier opartych na znanych markach działa. Z optymizmem patrzy on w przyszłość, w tym na Diablo Immortal.

CoD Warzone to kura znosząca złote jaja dla Activision Blizzard
CoD Warzone to kura znosząca złote jaja dla Activision Blizzard

wiadomość5 sierpnia 2020

Firma Activision opublikowała sprawozdanie finansowe. Wydawca może pochwalić się dużymi wzrostami przychodów i zysków, głównie dzięki popularności Call of Duty: Warzone.

Call of Duty nie dla rasistów. Będzie więcej banów
Call of Duty nie dla rasistów. Będzie więcej banów

wiadomość4 czerwca 2020

Studio Infinity Ward zapowiedziało zaostrzenie walki z przejawami rasizmu w grach z serii Call of Duty. Obejmuje to częstsze blokady kont (w tym permabany) oraz więcej ograniczeń dla pseudonimów.

CoD: Warzone - 4. sezon przełożony
CoD: Warzone - 4. sezon przełożony

wiadomość2 czerwca 2020

Twórcy gier z serii Call of Duty postanowili przesunąć premierę kolejnych sezonów wsparcia dla trzech swoich strzelanek: CoD: Warzone, CoD: Modern Warfere oraz CoD: Mobile. Przyczyną są zamieszki w USA.

Call of Duty: Mobile najlepszą grą na Androida w 2019 roku
Call of Duty: Mobile najlepszą grą na Androida w 2019 roku

wiadomość4 grudnia 2019

Call of Duty: Mobile jest mieszanką różnych map, broni i mechanik z poprzednich gier tej serii. Strzelanka została uznana za najlepszą grę wydaną w serwisie Google Play w 2019 roku.

iOS
AND