Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Call of Duty: Mobile (AND)

Call of Duty: Mobile

Mobilny sieciowy FPS korzystający z modelu free-to-play, wyprodukowany przez chińską firmę Tencent. Call of Duty: Mobile odtwarza najważniejsze mapy i tryby z głównych odsłon podserii Modern Warfare i Black Ops, wliczając w to wariant battle royale.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki | Battle Royale

Okładka Call of Duty: Mobile (AND)

data premiery gry:

1paź2019

iOS AND

Call of Duty: Mobile to pierwszoosobowa strzelanka nastawiona na potyczki sieciowe. Grę opracowała firma Tencent i jest ona mobilną odsłoną poboczną przebojowego cyklu FPS z konsol i pecetów. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Mechanika

Gra odtwarza na smartfonach i tabletach podstawowe elementy rozgrywek wieloosobowych z głównych części serii. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a zabawa polega na toczeniu sieciowych potyczek z innymi graczami za pomocą bogatego arsenału broni palnej.

Autorzy Call of Duty: Mobile czerpali pełnymi garściami z dorobku wcześniejszych odsłon cyklu. W grze pojawiają się dobrze znani bohaterowie, a wśród map nie zabrakło klasyków pokroju Nuketown, Crash czy Hijacked. Również uzbrojenie zaczerpnięto z odsłon marki dostępnych na pecetach i konsolach, głównie z cykli Black Ops oraz Modern Warfare. Wszystko to, podobnie jak mechanizmy rozgrywki, zostało gruntownie zmodyfikowane, tak aby pasowało do mobilnej specyfiki.

Tryby gry

Call of Duty: Mobile oferuje wiele trybów rozgrywki. Gracze mogą bawić się m.in. w Team Deathmatch, Search and Destroy oraz Free-for-All, czyli wariantach potyczek znanych z głównych odsłon marki.

Kwestie techniczne

Gra może pochwalić się atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną, wiernie odtwarzającą klimat części serii, z których czerpie najważniejsze elementy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 100  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Mobile

Wymagania wiekowe Call of Duty: Mobile

16+

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Mobile

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

CoD: Warzone - 4. sezon przełożony
CoD: Warzone - 4. sezon przełożony

wiadomość2 czerwca 2020

Twórcy gier z serii Call of Duty postanowili przesunąć premierę kolejnych sezonów wsparcia dla trzech swoich strzelanek: CoD: Warzone, CoD: Modern Warfere oraz CoD: Mobile. Przyczyną są zamieszki w USA.

Call of Duty: Mobile najlepszą grą na Androida w 2019 roku
Call of Duty: Mobile najlepszą grą na Androida w 2019 roku

wiadomość4 grudnia 2019

Call of Duty: Mobile jest mieszanką różnych map, broni i mechanik z poprzednich gier tej serii. Strzelanka została uznana za najlepszą grę wydaną w serwisie Google Play w 2019 roku.

Call of Duty: Mobile nadal bije rekordy popularności
Call of Duty: Mobile nadal bije rekordy popularności

wiadomość11 listopada 2019

Pierwszy miesiąc po premierze Call of Duty: Mobile okazał się sporym sukcesem. Tytuł pobrano 148 milionów razy. Tym samym produkcja z łatwością przebiła wyniki takich mobilnych shooterów jak Fortnite czy PUBG.

Call of Duty Mobile z najlepszym otwarciem w historii gier mobilnych
Call of Duty Mobile z najlepszym otwarciem w historii gier mobilnych

wiadomość9 października 2019

Call of Duty: Mobile zostało pobrane ponad 100 milionów razy. To najlepsze otwarcie w historii gier mobilnych. Gra ukazała się 1 października na systemach iOS oraz Android i już zdążyła osiągnąć dwukrotnie lepszy wynik finansowy niż Fortnite i PUBG razem wzięte w ciągu tygodnia od swoich premier.

Call of Duty: Mobile pobrano już 35 milionów razy
Call of Duty: Mobile pobrano już 35 milionów razy

wiadomość5 października 2019

W zaledwie kilka dni od premiery, Call of Duty: Mobile pobrano już 35 milionów razy. Gra wspięła się też błyskawicznie na szczyt listy najczęściej ściąganych aplikacji na iOS-a i Androida w ponad stu krajach świata.

iOS
AND