Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2022, 10:21

autor: Przemysław Dygas

Call of Duty Mobile ma więcej pobrań niż UE mieszkańców

Call of Duty Mobile pobrano już setki milionów razy. Dokładna liczba znacznie przewyższa populację Unii Europejskiej.

W SKRÓCIE:
  • Call of Duty Mobile ma już ponad 650 milionów pobrań.
  • To większa liczba niż cała populacja Unii Europejskiej.
  • Gracze wydali w ubiegłym roku w grze ponad miliard dolarów.

Rok 2021 okazał się dla Call of Duty Mobile momentem bicia rekordów. Gra zanotowała olbrzymie zyski i przyciągnęła do siebie miliony graczy.

Dokładnymi liczbami Activision Blizzard podzieliło się w ostatnim raporcie skierowanym do inwestorów.

Olbrzymie przychody i miliony graczy

Na ogromny sukces Call of Duty Mobile w 2021 roku wpłynęła m.in. premiera gry w Chinach. W efekcie tego ruchu produkcja trafiła na rynek pełen potencjalnych odbiorców tytułu.

Szybko przełożyło się to na popularność gry. Do tej pory produkcję pobrało ponad 650 milionów osób. Dla porównania, jest to liczba zdecydowanie większa od populacji całej Unii Europejskiej (w 2021 roku wyniosła ona 447 milionów obywateli).

Activision Blizzard napisało w raporcie, że miesięczna liczba aktywnych graczy CoD Mobile dorównuje adekwatnym wynikom CoD-a na konsolach i pecetach.

Przekłada się to oczywiście na bardzo wysokie przychody. W ubiegłym roku gracze wydali w CoD Mobile ponad miliard dolarów.

Tak imponujące liczby jasno sugerują, że wydanie mobilnej odsłony popularnego cyklu było słuszną decyzją. Nikogo nie powinny także dziwić plany dalszego inwestowania w ten pełen potencjału sektor.