Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Critical Ops (iOS)

Critical Ops

C-OPS

Dynamiczna strzelanina sieciowa, często nazywana mobilnym CS-em. Critical Ops jest dziełem fińskiego studia Critical Force Entertainment, które wcześniej stworzyło podobną produkcję Critical Strike Portable.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | strzelanki

Okładka Critical Ops (iOS)

data premiery gry:

6lip2016

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Critical Ops to dynamiczny FPS, silnie inspirowany dokonaniami studia Valve. Stąd też bywa określany mianem mobilnej odpowiedzi na Counter-Strike: Global Offensive. Grę stworzyło fińskie studio Critical Force Entertainment, mające już w dorobku podobną produkcję, zatytułowaną Critical Strike Portable. Tytuł zadebiutował wstępnie w wersji alfa w 2015 roku, po czym był systematycznie rozwijany i rozbudowywany o nowe opcje. Jest oferowany w przemyślanym modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Mechanika

Podobnie jak w CS:GO, gracze przejmują kontrolę nad terrorystami i antyterrorystami i trafiają na pomysłowo zaprojektowane areny, gdzie realizują przypisane im zadania – wstępnie w ramach trybu Defuse The Bomb. Do ich dyspozycji oddano pokaźny arsenał (w tym pistolety, pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, strzelby i karabiny snajperskie), a także rozmaite wyposażenie dodatkowe (kilka typów granatów, kamizelki kuloodporne i hełmy), które wzorem CS:GO nabywa się podczas walki w wewnętrznym sklepiku za pozyskane w trakcie starć fundusze.

W strzelaninach odbywających się na kilku mapach (Amsterdam, Barcelona, Tokyo, Bureau) uczestniczy do dwudziestu graczy. Mogą to być zarówno przypadkowi użytkownicy, jak i grupy znajomych. Gra oferuje też możliwość zakładania klanów, a także brania udziału w turniejach (twórcy kładą duży nacisk na warstwę e-sportową). Co ciekawe, tytuł dopuszcza rozgrywki międzyplatformowe, niwelując różnice w zakresie dokładności sterowania delikatnym auto-aimem obecnym na urządzeniach mobilnych.

Kwestie techniczne

Critical Ops może się pochwalić wysokiej jakości trójwymiarową szatą graficzną. Dobre wrażenie robią zwłaszcza projekty poziomów – są one przemyślane, rozległe i pełne szczegółów, dzięki czemu starcia nabierają charakteru i mogą być rozgrywane na wiele sposobów. Gra oferuje też spore możliwości w zakresie personalizacji systemu sterowania, bazującego na wirtualnych gałkach analogowych i przyciskach wyświetlanych na ekranie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić ich układ na taki, który nam bardziej odpowiada.

Model biznesowy

Tytuł robi użytek z przemyślanego modelu free-to-play. W efekcie możemy bawić się znakomicie zupełnie za darmo dzięki temu, że twórcy całkowicie zrezygnowali z elementów pay-to-win – mikropłatności służą przede wszystkim personalizacji (np. można kupić unikalne skórki na broń).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Critical Ops

18+

Wymagania sprzętowe Critical Ops

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Critical Ops przekroczyło barierę miliona graczy aktywnych w ciągu jednego dnia
Critical Ops przekroczyło barierę miliona graczy aktywnych w ciągu jednego dnia

wiadomość8 lutego 2018

Twórcy „mobilnego Counter-Strike’a”, jak często nazywane jest Critical Ops, mają powody do zadowolenia. Gra przekroczyła bowiem barierę miliona graczy aktywnych w ciągu jednego dnia i została pobrana ponad 34 miliony razy.

iOS
AND