Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 lutego 2018, 16:16

autor: Vergil

Critical Ops przekroczyło barierę miliona graczy aktywnych w ciągu jednego dnia

Twórcy „mobilnego Counter-Strike’a”, jak często nazywane jest Critical Ops, mają powody do zadowolenia. Gra przekroczyła bowiem barierę miliona graczy aktywnych w ciągu jednego dnia i została pobrana ponad 34 miliony razy.

Fińskie studio Critical Force podzieliło się statystykami swojego flagowego tytułu. Mobilnemu Critical Ops, bo o tej produkcji mowa, udało się przekroczyć barierę miliona graczy aktywnych w ciągu jednego dnia. Na tym jednak nie koniec liczb pozwalających Skandynawom spoglądać w przyszłość z optymizmem.

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak wyglądałby Counter Strike na smartfonie lub tablecie, nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić Critical Ops – gra jest dystrybuowana w modelu free-to-play. - Critical Ops przekroczyło barierę miliona graczy aktywnych w ciągu jednego dnia - wiadomość - 2018-02-08
Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak wyglądałby Counter Strike na smartfonie lub tablecie, nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić Critical Ops – gra jest dystrybuowana w modelu free-to-play.

Zacznijmy od tego, że pozycja została pobrana przez ponad 34 miliony graczy. Poza tym autorzy pochwalili się, że na łamach YouTube'a opublikowano już ponad pół miliona materiałów wideo z tej produkcji, a z discordowego serwera Critical Ops korzysta ponad 54 tysiące osób, co stawia go w ścisłej czołówce. Oczywiście wyżej wymienione sukcesy znalazły odzwierciedlenie w strukturze całego studia – prezes firmy, czyli Veli-Pekka Piirainen ogłosił, że w 2017 roku liczba jej pracowników zwiększyła się czterokrotnie. Co dalej z Critical Ops? Oczywiście deweloperzy nie zamierzają spoczywać na laurach i zapowiadają, że w tym roku osiągną kilka kamieni milowych, na czele z oficjalną premierą tego tytułu.

Warto odnotować, że Critical Ops jest debiutanckim dziełem fińskiego studia Critical Force. Sukces, jaki odniosła owa produkcja, pozwolił twórcom ugruntować swoją pozycję na rynku, a także otworzyć biuro w Korei Południowej. Autorzy nie ukrywają, że mierzą jeszcze wyżej, wskazując, że w ich portfolio znajduje się mobilna produkcja spełniająca e-sportowe standardy. Mając na uwadze raport przygotowany przez Digi-Capital, z którego wynika, że do 2022 roku łączna wartość rynku gier wideo przekroczy barierę 230 miliardów dolarów (a 75% tej liczby ma stanowić segment gier pecetowych i mobilnych), a także pamiętając o wczorajszych doniesieniach, wedle których w samych tylko Chinach mieszka 400 milionów mobilnych graczy, śmiało można przewidywać, że Critical Ops wciąż ma przed sobą najlepsze czasy. Chyba że tytuł ugnie się pod naporem coraz liczniejszych gier w stylu battle royale…

  1. Oficjalna strona internetowa gry Critical Ops
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Critical Ops

Critical Ops