Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2018, 18:21

autor: Góral

Sasha „Scarlett” Hostyn pierwszą zwyciężczynią dużego turnieju w StarCraft 2

Sasha „Scarlett” Hostyn, kanadyjska e-sportsmenka, wygrała turniej Intel Extreme Masters PyeongChang w grze StarCraft II. Tym samym została ona pierwszą kobietą, której udało się zwyciężyć w zawodach tej rangi.

Sasha „Scarlett” Hostyn / Źródło: Intel. - Sasha „Scarlett” Hostyn pierwszą zwyciężczynią dużego turnieju w StarCraft 2 - wiadomość - 2018-02-08
Sasha „Scarlett” Hostyn / Źródło: Intel.

Kanadyjska zawodniczka Sasha „Scarlett” Hostyn wygrała zawody Intel Extreme Masters PyeongChang w grze StarCraft II. Wydarzenie to jest interesujące z kilku powodów. Przede wszystkim jest to pierwsza kobieta, której udało się wygrać tak duży, oficjalny turniej, co jest tym ciekawsze, że była jedyną przedstawicielką płci pięknej na tych zawodach. Ponadto w finale ograła nie byle kogo, bo Kima Yoo-jina, zwycięzcę StarCraft II World Championship Series w 2013 i 2015 roku. Poza tym udało jej się dokonać tej sztuki w pierwszych w historii zawodach poprzedzających zmagania sportowców w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu.

Sasha „Scarlett” Hostyn pierwszą zwyciężczynią dużego turnieju w StarCraft 2 - ilustracja #2

Krótko pisząc, Scarlett przeszła właśnie do historii, a przy okazji zgarnęła 50 tysięcy dolarów nagrody (pula nagród całego turnieju wyniosła 150 tysięcy dolarów). W swojej karierze zawodniczka zarobiła już ponad 200 tysięcy dolarów. Jeszcze przed osiągnieciem tego rezultatu trafiła do Księgi rekordów Guinnessa, jako najlepiej zarabiająca e-sportsmenka.

Sama zainteresowana skomentowała swoje najnowsze osiągnięcie w dość żartobliwy sposób, publikując na Twitterze krótki post o treści: „Nie byłoby zimowych igrzysk bez zwycięstwa Kanadyjczyka”.

Sasha „Scarlett” Hostyn pierwszą zwyciężczynią dużego turnieju w StarCraft 2 - ilustracja #3

Warto jeszcze wspomnieć, że w Intel Extreme Masters PyeongChang brał udział nasz rodak Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Musiał on uznać wyższość Sashy, która pokonała go w półfinale. Za swój występ na turnieju Polak zainkasował 12,5 tysięcy dolarów, czyli ponad 42 tysiące złotych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.