Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2018, 18:32

autor: Vergil

Dziś premiera Civilization VI: Rise and Fall

Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall trafiło do sprzedaży. Rozszerzenie oddaje w ręce graczy osiem nowych cywilizacji i dziewięciu dodatkowych liderów oraz wprowadza szereg istotnych zmian i świeżych rozwiązań w mechanice rozgrywki.

Rise and Fall, czyli zapowiedziany w listopadzie zeszłego roku dodatek do szóstej odsłony cyklu Sid Meier’s Civilization, trafił dzisiaj do sprzedaży. Add-on kupicie na Steamie za 128,90 złotych – warto jednak pamiętać, że do jego uruchomienia wymagana jest podstawowa wersja gry Sid Meier’s Civilization VI.

Zmiany – słowo doskonale opisujące Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall. Czy jednak nowe rozwiązania przypadną graczom do gustu? - Dziś premiera Civilization VI: Rise and Fall - wiadomość - 2018-02-08
Zmiany – słowo doskonale opisujące Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall. Czy jednak nowe rozwiązania przypadną graczom do gustu?

W zapowiedziach studia Firaxis można było usłyszeć, że Rise and Fall będzie stanowić dla serii zupełnie nową jakość. Dodatek wprowadza szereg świeżych rozwiązań, na czele z systemami nagłych wydarzeń i „Wielkich Wieków” – dzięki nim poszczególne państwa mogą zawierać pakty przeciwko rosnącym w siłę cywilizacjom (a powodzenie lub klęska takich przedsięwzięć niesie ze sobą określone konsekwencje), a także w miarę rozwoju wchodzić w tak zwane Heroiczne lub Mroczne czasy. Zresztą przebudowy doczekał się sam system sojuszy – DLC pozwala na zawieranie różnych ich typów, w zależności od przyświecających nam celów strategicznych i panujących okoliczności. Autorzy postarali się też o odświeżony system lojalności oraz zaimplementowali Oś Historyczną – pod tą enigmatyczną nazwą kryje się specjalna opowieść prezentująca wzloty i upadki naszej cywilizacji, którą można uruchomić w dowolnym momencie zmagań. Listę nowości zamyka osiem cywilizacji, dziewięciu liderów i zawartość globalna (czyli budynki, cuda świata i naturalne, jednostki, rodzaje zasobów, ulepszenia oraz dystrykty).

Przygotowane przez twórców atrakcje zgrabnie zaprezentowano na materiale wideo, który czeka na Was w naszej styczniowej wiadomości. Poniżej znajdziecie natomiast premierowy zwiastun omawianego add-onu.

  1. Recenzja gry Sid Meier’s Civilization VI
  2. Poradnik do gry Sid Meier’s Civilization VI
  3. Sid Meier’s Civilization VI na platformie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.