Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 lutego 2018, 16:51

autor: Góral

Knives Out - mobilny klon PUBG ma ponad 100 mln graczy

Playerunknown's Battlegrounds posiada już ponad 30 milionów graczy, ale to nic w porównaniu do jego mobilnego klona Knives Out. Produkcja tylko w samych Chinach ma 100 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Playerunknown's Battlegrounds to jeden z największych branżowych fenomenów w historii. Produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie na PC-tach w marcu 2017 roku, by w grudniu doczekać się premiery wersji 1.0 oraz edycji na konsolę Xbox One. Tytuł nie ma więc jeszcze nawet roku, a na Steamie posiada go blisko 30 milionów graczy, plus jeszcze 4 miliony użytkowników XOne. Wiele firm podchwyciło temat i w ostatnim czasie doczekaliśmy się zapowiedzi kilku innych projektów battle royale, w tym ujawnionego dziś Fear the Wolves. Prawdziwy wysp tego typu gier ma jednak miejsce na urządzeniach mobilnych – największe triumfy święcą one w Chinach.

Knives Out to mobilny odpowiednik Playerunknown's Battlegrounds. - Knives Out - mobilny klon PUBG ma 100 mln graczy - wiadomość - 2018-02-07
Knives Out to mobilny odpowiednik Playerunknown's Battlegrounds.

Jak czytamy w serwisie abacusnews.com, w najbardziej zaludnionym kraju świata znajduje się około 400 milionów osób grających na smartfonach i tabletach – więcej niż jest wszystkich ludzi w USA. Knives Out, najpopularniejsza gra battle royale, ma tam aż 100 milionów zarejestrowanych graczy, czyli trzy razy więcej niż PUBG. Oczywiście należy pamiętać, że jest to darmowa produkcja, ale liczba ta i tak robi ogromne wrażenie. Co ciekawe, firma NetEase Games, odpowiedzialna za ten hit, ma w swoim katalogu jeszcze kilka podobnych produkcji, w tym Terminatora 2, do którego dodano w zeszłym roku tryb battle royale.

We wspomnianym artykule zauważono też sprawność działania chińskich deweloperów, którzy momentalnie podchwycili temat i wydali gry „inspirowane” Playerunknown's Battlegrounds. Wiele z nich działa płynnie, co biorąc pod uwagę moc dzisiejszych urządzeń mobilnych, jest sporym osiągnięciem. Przypominamy bowiem, że w grach battle royale aż 100 osób trafia na sporych rozmiarów mapę, gdzie walczy o przetrwanie. Mobilne gry tego typu trzymają się tej zasady, a nawet idą o krok lub dwa dalej, gdyż wspomniany Terminator 2 pozwala na zabawę 300 graczy.

Jeżeli więc nie mieliście jeszcze do czynienia z mobilnym battle royale, to możecie go zakosztować, pobierając chociażby Knives Out. Grę znajdziecie w Google Play i App Store, ale niestety musicie liczyć się z brakiem europejskiego serwera. Na koniec przypominamy jeszcze, że sam PUBG również doczeka się przenośnej odsłony, a właściwie to dwóch. Niestety nie wiemy, kiedy produkcje pojawią się na Zachodzie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Knives Out

Knives Out