Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 lutego 2018, 17:54

autor: Góral

Best Buy wycofuje się ze sprzedaży CD-Audio. To koniec muzyki na płytach?

Od dłuższego czasu muzyka na płytach CD sprzedaje się coraz gorzej, ale cały czas da się ją kupić bez większych problemów. Wkrótce może się to jednak zmienić, gdyż pierwsza duża sieć sklepów postanowiła wycofać się z tego rynku.

Ludzie już nie stoją w kolejkach, by kupić płyty z muzyką w Best Buy / źródło zdjęcia: http://loudwire.com. - Best Buy wycofuje się ze sprzedaży CD-Audio. To koniec muzyki na płytach? - wiadomość - 2018-02-08
Ludzie już nie stoją w kolejkach, by kupić płyty z muzyką w Best Buy / źródło zdjęcia: http://loudwire.com.

W 1982 roku rozpoczęła się era cyfrowej muzyki, która zawładnęła światem i trwa do dziś. Na przestrzeni kolejnych lat z rynku zniknęły rozwiązania analogowe, a finalnie rozwój technologii doprowadził nas przez mp3 aż do streamingu. Dziś mamy złe wieści dla kolekcjonerów, gdyż wydaje się, że rok 2018 będzie początkiem końca, jeżeli chodzi o popularne niegdyś płyty audio. W serwisie Billboard czytamy bowiem, że w dużej amerykańskiej sieci sklepów Best Buy sprzedaż albumów na krążkach CD zostanie zaprzestana 1 lipca. Według źródeł serwisu, niegdyś największy sprzedawca muzyki w USA obecnie generuje z płyt zaledwie 40 milionów dolarów przychodu rocznie.

Na razie inni sprzedawcy nie idą w ślady Best Buy, ale Target, inna duża sieć sklepów, wkrótce wprowadzi pewne zmiany. Firma zamierza płacić dostawcom płyt tylko za sprzedane egzemplarze, a nie jak do tej pory za całe partie krążków zalegających w magazynie. Wystosowano już w tej sprawie ultimatum, które ma wejść w życie w kwietniu lub maju bieżącego roku.

Oczywiście takie ruchy dwóch sieci to nie wszystko, ale sytuacja pokazuje, że muzyka na CD coraz bardziej traci na popularności. Obecnie na topie znajdują się usługi streamingowe typu Spotify, które dają dostęp do milionów utworów w ramach tanich abonamentów. Wątpliwe jednak, by krążki całkowicie zniknęły z rynku w najbliższych latach, niemniej w dużych sieciach mogą być problemy z ich dostępnością.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Kupujesz jeszcze płyty CD z muzyką?

Nie.
55,8%
Tak, lubię fizyczne nośniki.
29,7%
Rzadko, ale jeszcze się zdarza.
14,5%
Zobacz inne ankiety