Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2018, 19:19

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Kerbal Space Program Making History ukaże się w marcu

Studio Squad poinformowało, że zapowiedziany w 2017 roku dodatek Making History do gry Kerbal Space Program ukaże się w połowie marca.

Kerbal Space Program Making History ukaże się w marcu - ilustracja #1
Kerbal Space Program w skrócie:
  • symulator programów kosmicznych;
  • dostępny od 2015 roku;
  • dodatek Making History ukaże się 13 marca.

Niemal rok temu studio Squad zapowiedziało rozszerzenie Making History do gry Kerbal Space Program. Dziś deweloper ujawnił jego datę premiery. Dodatek zadebiutuje na komputerach osobistych 13 marca. Wraz z nim otrzymamy sporo nowej zawartości. Pojawi się m.in. History Pack, czyli zestaw misji inspirowanych historycznymi wydarzeniami związanymi z eksploracją kosmosu. Dzięki nowym narzędziom Mission Builder stworzymy własne scenariusze i udostępnimy je innym członkom społeczności. Można będzie np. tworzyć misje ratunkowe czy zadania polegające na naprawie wyznaczonego obiektu, a do tego ustalać rozmaite warunki, które muszą zostać spełnione podczas gry. Ponadto pojawią się nowe części i stroje astronautów. Według deweloperów:

Dodatek Kerbal Space Program: Making History zapewni graczom cały zestaw nowych narzędzi i zawartości, które fundamentalnie zmienią sposób rozgrywki.

Niestety nie ujawniono ceny rozszerzenia, ale dla fanów produkcji szykuje się obowiązkowa inwestycja.

Przypominamy, że Kerbal Space Program dostępny jest na komputerach osobistych od kwietnia 2015 roku, choć wczesną wersję można było kupić już od 2011 roku. Zabawa w grze polega na opracowaniu własnego programu kosmicznego. Oznacza to m.in. konieczność zbudowania rakiety od podstaw. Produkcja spotkała się z dużym zainteresowaniem graczy i tylko na PC-tach znalazła blisko 2 miliony nabywców. Od maja 2017 roku marka oraz sama gra znajduje się w rękach firmy Take-Two Interactive.