Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2017, 15:17

Kerbal Space Program doczeka się pełnoprawnego rozszerzenia, Making History

Twórcy Kerbal Space Program zapowiedzieli, że produkcja otrzyma rozszerzenie zatytułowane Making History. Za jego sprawą w grze pojawi się kreator misji oraz historyczne ekspedycje w kosmos.

Od momentu premiery gry Kerbal Space Program w kwietniu 2015 roku o produkcji studia Squad poza kolejnymi aktualizacjami słyszeliśmy raczej niewiele – co, biorąc pod uwagę fenomenalne oceny, jakie zebrała, z pewnością może dziwić. Na szczęście twórcy cały czas pracują nad rozwojem projektu i niedawno zapowiedzieli na swoim forum pierwsze pełnoprawne rozszerzenie, zatytułowane Making History. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze przewidywanej daty premiery ani ceny dodatku, jednak gracze, którzy kupili tytuł najpóźniej w kwietniu 2013 roku, otrzymają go za darmo.

Już wkrótce Kerbale polecą na misje inspirowane ludzką eksploracją kosmosu. - Kerbal Space Program doczeka się pełnoprawnego rozszerzenia, Making History - wiadomość - 2017-03-18
Już wkrótce Kerbale polecą na misje inspirowane ludzką eksploracją kosmosu.

Dwoma najważniejszymi nowościami, które wprowadzi rozszerzenie, będą Mission Builder oraz History Pack. Pierwsza z nich to w zamierzeniu intuicyjny kreator własnych, rozbudowanych misji, które następnie można udostępnić innym graczom. Z kolei History Pack to zestaw różnych zadań, inspirowanych historią ludzkiej eksploracji kosmosu – najprawdopodobniej więc zaplanujemy i przeprowadzimy pierwszą załogową ekspedycję poza orbitę, spacer kosmiczny oraz lądowanie na Księżycu, choć całość zostanie okraszona typowym dla Kerbal Space Program poczuciem humoru. Ponadto w rozszerzeniu znajdą się nowe części oraz elementy wyposażenia, dodatek umożliwi także otrzymywanie ocen za swoje dokonania w trakcie zabawy i porównywanie ich ze znajomymi. Podobnie jak podstawowa wersja gry, Making History ma być produkcją otwartą na fanowskie modyfikacje.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Kerbal Space Program
  2. Kerbal Space Program w serwisie Steam